×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Latvijā darbu sāk Igaunijas bankas “LHV Pank” filiāle

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) atļāvusi Igaunijas “LHV Pank” atvērt filiāli Latvijā, informēja komisijas Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa.

“Lēmumu neiebilst pret bankas filiāles atvēršanu Latvijā Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēma, izvērtējot Igaunijas uzraudzības iestādes iesniegto AS “LHV Pank” paziņojumu un tam pievienotos dokumentus,” skaidro FKTK pārstāve.

Igaunijas bankas AS “LHV Pank” Latvijas filiālei darbu Latvijā ir atļauts uzsākt no 2.februāra. Šobrīd filiāle galvenokārt sniegs bankas pamatpakalpojumus – noguldījumu pieņemšanu, norēķinu karšu u.c. pakalpojumus.

Līdz šim “LHV Pank” Latvijā sniedza pakalpojumus bez filiāles atvēršanas, kā to paredz pakalpojumu sniegšanas brīvība Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, aģentūru LETA informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Komunikācijas daļas sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Avotiņa. Savukārt no 2.februāra bankas pakalpojumi tiks sniegti “LHV Pank” Latvijas filiālē.

Bankas mājaslapā norādīts, ka tā Latvijā darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Līdz šim tā klientiem piedāvāja profesionālus vērtspapīru tirdzniecības un līdzekļu pārvaldīšanas pakalpojumus, kā arī individuālas investīciju konsultācijas.

Banka ietilpst Igaunijas finanšu grupā “LHV Group”. “Postimees Online” raksta, ka grupas tīrā peļņa 2014.gadā bija 9,7 miljoni eiro: bankas peļņa bija 6,2 miljoni eiro, aktīvu pārvaldīšanas biznesa peļņa – 3,6 miljoni eiro, Lietuvas biznesa daļas peļņa – 0,6 miljoni eiro.

FKTK piebilst, ka pašlaik Latvijā darbojas 17 bankas un 11 ES banku filiāles.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+