florbolazinas.lv

Latvijas florbola izlasei vēsturiska uzvara pār Čehiju 0

Latvijas vīriešu florbola izlase izšķirošajā Šveicē notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīra mačā otrdien ar rezultātu 5:4 (2:4, 1:0, 2:0) uzvarēja Čehijas valstsvienību.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Lai arī Latvija jau iepriekš bija garantējusi vietu ceturtdaļfinālā, pēc šīs uzvaras Latvijas komanda tam kvalificējusies kā savas grupas pirmās vietas ieguvēja, kas ceturtdaļfinālā, visticamāk, ļaus izvairīties no tikšanās ar pašreizējo pasaules čempionvienību Somiju.

Tāpat Latvijas izlase pirmo reizi pasaules čempionātos pratusi uzvarēt kādu no pasaules ranga vadošā četrinieka komandām.

Divus vārtus šajā mačā Latvijas izlases labā guva Mihails Kostusevs, bet par labāko spēlētāju tās rindās tika nosaukts vārtsargs Indriķis Siliņš.

Maču Latvijas izlase sāka ļoti apņēmīgi, bet trešajā minūtē prata izvirzīties vadībā, kad teicamā pretuzbrukumā pēc Jāņa Jansona individuālās darbības izcēlās Kostusevs. Iniciatīva un teritoriālais pārsvars piederēja Čehijas vienībai, tomēr Latvijas komanda aizsargājās nevainojami. Tā rezultātā trešdaļas septītajā minūtē Ingus Laiviņš panāca jau 2:0 Latvijas izlases labā.

Tomēr atlikušajā pirmās trešdaļas laikā laukumā nospiedoši izpaudās Čehijas izlases pārsvars, kas gādāja par četriem pēc kārtas gūtiem vārtiem. Latvijas vienības vārtsargu Siliņu pārspēja četri dažādi spēlētāji.

Otrās trešdaļas pirmajā pusē Latvijas komanda aktīvi centās atspēlēties, tomēr nespēja pārvarēt blīvās pretinieku aizsardzības rindas. Pārsvarā Latvijas izlase centās rauties uz priekšu ar tālo piespēļu palīdzību, kas trešdaļas vidū deva rezultātu – 3:4 panāca Mārtiņš Rajeckis.

Trešdaļas otrajā pusē gan latviešiem neizdevās turpināt radīt draudus sāncenšu vārtiem. Čehijas izlases spēlētāji darbojās pārliecinoši, liedzot latviešu tālajām piespēlēm sasniegt adresātu, tāpēc rezultāts vairs nemainījās.

Trešajā ceturtdaļā spēle attīstījās ļoti līdzīgi otrajā trešdaļā redzētajam – Latvijas komanda pacietīgi meklēja iespējas apdraudēt pretinieku vārtus, kamēr čehi pārliecinoši darbojās aizsardzībā. Nodemonstrētā Latvijas izlases neatlaidība tika atalgota ar vārtu guvumu pašā trešdaļas vidū, kad izcēlās Jansons. Tūdaļ pēc zaudētājiem vārtiem iniciatīva pārgāja Čehijas izlases pusē, tomēr Latvijas vienība spēja presingu izturēt un trešdaļas 18.minūtē pārņēma vadību, kad vārtus guva Kostusevs.

Cīņas izskaņā čehi metās uzbrukumos, nomainot vārtsargu pret vēl vienu laukuma spēlētāju. Teicami Latvijas izlases vārtos darbojās Siliņš, bet laukuma spēlētāji pašaizliedzīgā cīņā nosargāja uzvaru.

Čehijas izlase spēlējusi pēdējo piecu pasaules čempionātu pusfinālos, tomēr tikai reizi tā spējusi sasniegt finālu.

C apakšgrupas spēcīgākā komanda – Latvija – ceturtdaļfinālā tiksies ar D grupā otrajā vietā palikušo vienību, kas, visticamāk, būs Krievija. Savukārt otrās vietas ieguvējai – Čehijai -, paredzams, nāksies sacensties ar pašreizējo pasaules čempionvienību Somiju.

D apakšgrupas vietu sadalījums noskaidrosies trešdien.