×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. februāris, 2016
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji par lielāko izaicinājumu Eiropai atzīst migrāciju (1)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Latvijas iedzīvotāji visās demogrāfiskajās grupās kā būtiskākos draudus Eiropai min migrācijas krīzi, secināts Rīgas Juridiskajā augstskolas (RJA) un pētījumu centra SKDS sabiedrības viedokļa pētījumu par globālo krīžu ietekmi Eiropā un Latvijā.

Tā uzskata 63,2% aptaujāto iedzīvotāju. Terorisms ierindojas otrajā vietā – 53,6%. Savukārt kā trešais lielākais izaicinājums minēts karš un politiskā nestabilitāte Eiropā vai ārpus tās.

“Pasaulē krīzes vienmēr ir notikušas tikai šobrīd par tām vairāk uzzinām tieši pateicoties modernajām tehnoloģijām un mediju informācijai. Kā rāda aptaujas rezultāti, Latvijas iedzīvotāju vairākums ir optimistiski un tic, ka starptautiskajām un Eiropas tiesībām ir nozīmīga loma globālo krīžu risināšanā,” pauda RJA profesore, Satversmes tiesas tiesnese Ineta Ziemele.

Pēc pētījuma datiem 15,1% Latvijas iedzīvotāji tic, ka globālo krīžu risināšana ir iespējama, panākot vienošanos pasaules valstu vidū, savukārt par šādu globālo krīžu risināšanas iespējamību šaubās 58,1% un netic 20,9%respondentu. Interesanti, ka tikai 2% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir pilnība pārliecināti, ka pastāv globālo krīžu risināšanas pamatprincipi, kurus valstis ievēro, savukārt 52% respondent ir pārliecināti, ka pastāv, bet nav pārliecināti, ka tie tiek ievēroti.

Savukārt attiecībā uz Latviju 52,3% iedzīvotāju uzskata, ka galvenie izaicinājumi Latvijai ir nabadzība un sociālā nevienlīdzība, finanšu un ekonomikā krīze 44,1%, migrācijas krīze, ES robežu pārvaldīšana 43,8%.

Šāds viedoklis apstiprina, ka nabadzības un sociālās nevienlīdzības problemātika Latvijā ir tik sensitīva, ka tā spēj atstāt aiz sevis globālākus jautājumus, kas attiecībā uz Eiropu tiek izvirzīti kā prioritāri, norāda pētījuma autori.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Latvijā nav vietas melajiem .. Ja rases tiek sajauktas tās gudrākā paliek stulbākās līmenī un arī pāris paudžu laikā izmirst.

Draugiem Facebook Twitter Google+