Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji pārliecināti – ārvalstu izlūkdienesti var piekļūt viņu e-pastiem

LETALETA

Vairums – 85% – ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju domā, ka ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju elektronisko pastu un sociālo tīklu informācijai, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT jūlijā veiktais pētījums.

Nesen Eiropas Parlamenta debatēs ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes priekšsēdētājiem asi tika kritizētas ASV, kas saskaņā ar masu medijos izskanējušo informāciju spiegojušas Eiropas Savienības iestādēs gan Eiropas teritorijā, gan ārpus tās.

7% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs ir bijusi pietiekami asa, tomēr lielākā daļa – 60% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs nav bijusi pietiekami asa. Šādi salīdzinoši biežāk domā vīrieši, cittautieši, ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie, nepilsoņi, pašnodarbinātie, strādnieki, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Trešajai daļai – 33% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu, un to vidū biežāk kā vidēji ir sievietes un bezdarbnieki.

85% iedzīvotāju apgalvo, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju elektroniskajā pastā un sociālajos tīklos uzglabātajai informācijai. Šādu pārliecību salīdzinoši biežāk pauž Rīgas iedzīvotāji un ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie respondenti. 6% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju domā, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem nav piekļuves Latvijas iedzīvotāju elektroniskajā pastā un sociālajos tīklos uzglabātajai informācijai, bet 9% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Pētījums veikts laikā no 9. līdz 11.jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+