Mobilā versija
+4.2°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Latvijas iedzīvotāji pārliecināti – ārvalstu izlūkdienesti var piekļūt viņu e-pastiem

LETALETA

Vairums – 85% – ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju domā, ka ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju elektronisko pastu un sociālo tīklu informācijai, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT jūlijā veiktais pētījums.

Nesen Eiropas Parlamenta debatēs ar Eiropas Komisijas un Eiropadomes priekšsēdētājiem asi tika kritizētas ASV, kas saskaņā ar masu medijos izskanējušo informāciju spiegojušas Eiropas Savienības iestādēs gan Eiropas teritorijā, gan ārpus tās.

7% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs ir bijusi pietiekami asa, tomēr lielākā daļa – 60% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju pauž viedokli, ka Latvijas amatpersonu reakcija uz informāciju par ASV spiegošanu ES iestādēs nav bijusi pietiekami asa. Šādi salīdzinoši biežāk domā vīrieši, cittautieši, ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie, nepilsoņi, pašnodarbinātie, strādnieki, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem vidējiem mēneša ienākumiem.

Trešajai daļai – 33% – Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa par šo jautājumu, un to vidū biežāk kā vidēji ir sievietes un bezdarbnieki.

85% iedzīvotāju apgalvo, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem ir piekļuve Latvijas iedzīvotāju elektroniskajā pastā un sociālajos tīklos uzglabātajai informācijai. Šādu pārliecību salīdzinoši biežāk pauž Rīgas iedzīvotāji un ģimenē galvenokārt citā valodā runājošie respondenti. 6% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju domā, ka, viņuprāt, ārvalstu izlūkdienestiem nav piekļuves Latvijas iedzīvotāju elektroniskajā pastā un sociālajos tīklos uzglabātajai informācijai, bet 9% aptaujāto nav skaidras atbildes uz šo jautājumu.

Pētījums veikts laikā no 9. līdz 11.jūlijam, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+