Latvijas izlase uzvar Dānijā 0

Latvijas hokeja izlase Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēlē trešdien ar rezultātu 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) izbraukumā pieveica Dānijas valstsvienību, tiekot pie pirmā panākuma šajā pavasarī.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 31
Linda Tunte: “Es dzeru, lamājos, gāžu politiķus un eju prom no darba” 85

Spēles rezultātu astotajā minūtē atklāja Roberts Bukarts, bet 45.minūtē Miks Indrašis, spēlējot mazākumā panāca jau 2:0. Goda vārtus Dānijai 53.minūtē guva Mortens Madsens.

Spēle aizritēja līdzīgā cīņā, ko arī izsaka metienu attiecība – dāņi izdarīja 29 metienus, bet Latvijas izlase pa pretinieku vārtiem meta 24 reizes.

Ja pirmajā spēles daļā vienīgais noraidījums tika piešķirts Dānijai, otrajā trešdaļā trīs reizes mazākumā palika viesi, kad uz noraidīto soliņu nācās doties Kasparam Saulietim, Jurim Upītim un Jurim Štālam. Trešās trešdaļas sākumā jau Latvija tika pie ceturtā noraidījuma pēc kārtas, kad uz divām minūtēm atpūsties devās Koba Jass, bet precīzi bija tieši latvieši, kad Indrašis guva vārtus pēc Oskara Cibuļska piespēles. Pāris minūtes vēlāk Dānija samazināja pārsvaru, bet pēc tam Latvija ieguva iespēju spēlēt vairākumā. Priekšpēdējā minūtē jau neapskaužamā situācijā nokļuva viesi, jo noraidījumu uz 5+20 minūtēm saņēma Saulietis. Kaut atlikušajā laikā Dānija izdarīja vairākus metienus pa Latvijas izlases vārtiem, rezultāts vairs nemainījās. Latvijas izlases vārtus šajā mačā sargāja Māris Jučers.

Piektdien abas komandas savā starpā spēkosies atkārtoti.

Mačos Dānijā Latvijas izlasei nepalīdz pamatvārtsargs Edgars Masaļskis. Tāpat ar komandu nav Jānis Sprukts, Miķelis Rēdlihs, Guntis Galviņš un Krišjānis Rēdlihs, bet līdz galam neizārstētu traumu dēļ mājās palikuši Andris Džeriņš, Jēkabs Rēdlihs un Māris Bičevskis. Bičevskis ir uzsācis sausos treniņus, bet J.Rēdlihs pirmdien pat kāpa uz ledus izlases treniņā. Savukārt Gunārs Skvorcovs atgriezies sava kluba “Liepājas metalurgs” sastāvā, kur šonedēļ aizvadīja kārtējās Latvijas atklātā čempionāta finālsērijas spēles.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā notikušajos EHC turnīra mačos ar Čehiju plecu traumēja Roberts Jekimovs, un viņa vietā uz valstsvienību izsaukts jaunais uzbrucējs Elvis Biezais, kurš šo sezonu aizvadīja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas “Rīga” sastāvā.

Kā ziņots, abās spēlēs ar Čehijas hokejistiem Latvija piedzīvoja zaudējumus – ar 3:4 (pēcspēles metienu sērijā) un 1:3.

Šogad pasaules čempionāts risināsies Zviedrijā un Somijā. Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Itāliju. Sākot ar šo gadu, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā visas 16 komandas, ņemot vērā Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangu, izkārtotas divās apakšgrupās, pa astoņām vienībām katrā. Tādējādi katrai valstsvienībai būs garantētas vismaz septiņas spēles.