×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
14. novembris, 2014
Drukāt

Latvijas kultūra goda vietā festivālā”Les Boréales”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 14. novembrī Latvijas vēstniece Francijā Sanita Pavļuta-Deslandes piedalīsies festivāla “Les Boréales” atklāšanā Ziemeļfrancijas pilsētā Kānā (Caen), kur par goda viešņām šogad kļuvusi Latvijas un Norvēģiijas kultūra, portālam LA.lv pavēstīja Ārlietu ministrijā.

Festivāls notiek no 13. līdz 29. novembrim, bet dažas izstādes, piemēram, Reiņa Hofmaņa “Teritorija”, būs skatāma līdz gada beigām.

Latvijas kultūru festivālā pārstāv ne tikai fotogrāfijas, mūzika, kino un animācijas filmas, bet notiks arī dažādas tikšanās un debates par mākslu un literatūru. 18. novembrī Kānas pilsētā norisināsies Latvijas valsts svētkiem veltīts pasākums “100% Rīga”. Notiks diskusija par Rīgu kā Eiropas kultūras galvaspilsētu, kā arī būs iespējams noskatīties filmu “Vogelfrei”. Festivālā Francijā izskanēs tādi Latvijas vārdi kā Pēteris Vasks, Reinis Hofmanis, Oskars Pavlovskis, Sergejs Eizenšteins u.c.

Festivāls “Les Boréales” notiek jau vairāk nekā 20 gadus. Tas ir vienīgais Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mākslai un kultūrai veltītais festivāls Francijā, kā arī ārpus Ziemeļeiropas reģiona. Programmā parasti pārstāvētas visas Ziemeļvalstis un Baltijas valstis, bet dominē goda viesa statusā esošās valsts programma. Kopā ar pārējām Baltijas valstīm Latvija goda viesa statusā bija 2004. gadā.

Šogad festivālā skatāmi 187 kultūras un mākslas pasākumi, no kuriem 96 pasākumi apmeklējami bez maksas. Festivāla pasākumi notiks 33 Lejasnormandijas reģiona pilsētās.

Festivāls notiek ar Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas un nodibinājuma “Rīga 2014” atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+