Latvijā
Izglītība

Latvijas Lauksaimniecības universitāte saglabās savu nosaukumu7

Foto – LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Konvents piektdien sēdē nolēma saglabāt universitātes nosaukumu, informēja LLU pārstāve Lana Janmere.

Balsojumā par LLU nosaukuma maiņu piedalījās 209 Konventa locekļi, no kuriem 120 balsoja par nosaukuma nemainīšanu, 78 uzskatīja, ka nosaukums ir jāmaina, savukārt 11 Konventa locekļi atturējās.

LLU rektore Irina Pilvere pauda gandarījumu, ka universitātes kolektīvs diskusijās un demokrātiskā lēmumu pieņemšanas ceļā saglabājis uzticību LLU kā atpazīstamības simbolam, vienlaikus uzsverot, ka šis lēmums noteiks gan tuvākus, gan tālākus universitātes darbības mērķus.

Savukārt Konventa priekšsēdis Voldemārs Bariss uzsvēra – lai arī nosaukums netiks mainīts, universitāte pievērsīsies globālajām tendencēm studiju kvalitātes un konkurētspējas celšanai.

Saistītie raksti

“Kaut gan Konvents pieņēmis lēmumu neatbalstīt LLU nosaukuma maiņu, tas neatceļ nepieciešamību mums reaģēt uz pārmaiņām sabiedrībā – augstākās izglītības komercializāciju, globalizāciju un viedo specializāciju. Nevaram izlikties, ka pasaulē nekas tāds nenotiek, un jaunās LLU stratēģijas izstrādē īpašu uzmanību pievērsīsim globālajām tendencēm un studiju kvalitātes un konkurētspējas celšanai,” norādījis Bariss.

Jau vēstīts, ka augstskolā tika diskutēts par nosaukuma maiņu. Kā vienu no iemesliem LLU rektore norādījusi to, ka augstskolas pašreizējais nosaukums neatspoguļojot pat tās darbības pamatvirzienus un radot iespaidu, ka šajā mācību iestādē iespējams apgūt tikai ar lauksaimniecību saistītas zinības.

LA.lv