×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
6. marts, 2013
Drukāt

Latvijas lūgums – uz EK galda

Foto - LETAFoto - LETA

“Šis ir ļoti svarīgs un pozitīvs pagrieziena punkts. Ja mūsu kaimiņi igauņi un somi to ir izdarījuši un neviens šo soli nenožēlo, tad arī mums tas ir jādara. Ceram, ka iznākums mums būs pozitīvs.”

 

Tā vakar sacīja Latvijas finanšu ministrs An­dris Vilks, ierodoties Briselē ar valdības un Latvijas Bankas parakstītu vēstuli kabatā. Tajā Eiropas Komisijai (EK) lūgts veikt ārkārtas konverģences ziņojumu jeb novērtējumu par Latvijas atbilstību Māstrih­tas kritērijiem, kas ir vārti uz iestāšanos eirozonā.

“Nesteigsimies uzreiz ar secinājumiem. Vispirms uzrakstīsim ziņojuma projektu,” atturīgs par iznākuma prognozēm bija monetāro lietu komisārs Oli Rēns, kuru pirmo sasniedza Latvijas oficiālā vēstule.

Tikmēr Latvijai atbalstu pauda ES valstu finanšu ministri, īpaši Baltijas kaimiņi. “Šī patiešām ir ļoti nozīmīga diena jums un es domāju, ka Eiropas institūciju novērtējums būs sekmīgs, un Eiropas Komisija un Eiropas Centrālā banka secinās, ka Latvija izpilda Māstrihtas kritērijus un ir gatava pievienoties eirozonai,” tā Lietuvas finanšu ministrs Rimants Šadžus. “Latvijas valdība ir izdarījusi ļoti pareizu izvēli gan valstij, gan Latvijas ekonomikai. Tas ir labi gan mums, gan arī eirozonai, jo šis solis apstiprina, ka vienotās valūtas grupa atkal ir pievilcīga,” teica Igaunijas finanšu ministrs Jirgens Ligi.

EK un ECB ziņojums par Latvijas gatavību eirozonai būs izstrādāts līdz maija beigām vai jūnija sākumam. Abu institūciju novērtējums būs par pamatu ES dalībvalstu tālākajām diskusijām un galīgajam lēmumam par Latvijas iestāšanos eirozonā, ko, visticamāk, pieņems vasaras padomē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+