×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Latvijas Radio koris ierakstīs CD un koncertēs kopā ar Elīnu Garanču

Foto - LetaFoto - Leta

Soliste Elīna Garanča piedalās Rīgas festivāla noslēgumam veltītajā preses konferencē.

Šonedēļ Latvijas Radio korim divi koncerti ārpus Latvijas. Pirmdien koris devās uz Tallinu, lai diriģenta Kaspara Putniņa vadībā 23. oktobrī kopā ar Tallinas kamerorķestri uzstātos Tallinas Metodistu baznīcā, atskaņojot igauņu komponista Toivo Tuleva opusus, t.s., jaundarbu “Magnificat”. Daļu Tallinā izskanējušās programmas varēs dzirdēt koncertā “Magnificat” 9. decembrī Rīgā, Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.

24. oktobrī koris ar diriģentu Sigvardu Kļavu dosies uz Sārbrikenu, kur kopā ar Elīnu Garanču, Vācijas Radio Filharmonijas orķestri un diriģentu Karelu Marku Šišonu ierakstīs materiālu jaunam CD vienam no senākajiem ierakstu namiem “Deutsche Grammophon”. Kādus šīs programmas skaņdarbus publika varēs noklausīties 27. oktobrī koncertā Sārbirkenā.

Latvijas Radio kora direktors Egils Štāls: “Mums ir liels prieks, ka saņēmām uzaicinājumu piedalīties šajā projektā. Skaņu ierakstā būs dažādu autoru ārijas. Patīkami, ka līdzās kā Ž. Bizē, G. F. Hendelis, Dž. Verdi būs arī P. Vaska un U. Prauliņa mūzika. Ierakstu plānots izdot 2014. gada oktobrī. Šī būs mūsu pirmā sadarbība gan ar Elīnu Garanču un Karelu Marku Šišonu, gan ar šo respektablo ierakstu kompāniju. Un mēs ceram, ka ne pēdējā!”

Pēc koncerta Sārbrikenā kameroperas “Kara daba” sastāvs un diriģents Kaspars Putniņš dosies viesizrādēs uz Ņujorku, kur divus vakarus pēc kārtas uzstāsies Bruklinas Mūzikas akadēmijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+