Pasaulē
Eiropa

Latvijas šoferis piedzīvo uzbrukumu Kalē; apšauba mūra efektivitāti 16

Foto no Valda Graumaņa “Facebook”

Palīdzības organizācijas apšauba “lielā Kalē mūra” efektivitāti cīņā pret imigrantiem
Kalē, Francijā. Nākammēnes plānoti darbi pie milzīga žoga būvniecības, lai atturētu imigrantus no iekļūšanas kravas mašīnās, taču palīdzības organizācijas to uzskata par veltu naudas tērēšanu.

Francijas ziemeļos joprojām atrodas tūkstošiem migrantu, kuri cer nokļūt Lielbritānijā. Daudzi centušies tur nokļūt, paslēpjoties kravas automašīnās vai vilcienos, kas dodas pa Lamanša tuneli uz Lielbritāniju. Lamanšu mazās un nedrošās laivās šķērsot ir bīstami, ņemot vērā spēcīgo vēju un straumes, lielo satiksmi un zemo ūdens temperatūru.

Lielbritānija ir atvēlējusi aptuveni 2,7 miljonus eiro betona žoga celtniecībai gar galveno pievadceļu Kalē ostai. Darbiem bija jāsākas jau pirmdien, bet Lielbritānijas Iekšlietu ministrija otrdien paziņoja, ka tie sāksies tikai septembrī. Plānots, ka žogs būs četrus metrus augsts un kilometru garš. Tas tiks būvēts paralēli dzeloņdrāšu žogam, kas jau stiepjas gar ceļa malām.

Taču vairākas palīdzības organizācijas jau paziņojušas, ka “lielais Kalē mūris” būs velta naudas šķiešana un nespēs atturēt imigrantus no mēģinājumiem iekļūt kravas mašīnās, kas dodas uz Lielbritāniju. Organizācijas “Salam” viceprezidente “The Local” pauda pārliecību, ka šī žoga būvniecība būs velta britu nodokļu maksātāju naudas izšķiešana.

“Šim jautājumam nav viegla risinājuma,” viņa piebilda.

Organizācija uzskata, ka papildu žogu celtniecība un tādi pasākumi, kā teritoriju appludināšana ostas apkārtnē tikai palielina riskus, ar ko nākas saskarties imigrantiem, kuri rezultātā iegūst smagākus ievainojumus.

Tikmēr sociālajos tīklos kāds autovadītājs no Latvijas dalās savā pieredzē – viņš piedzīvojis uzbrukumu Kalē, Valda Graumaņa vadītajam autobusam izsists logs. “Izbīlis un izdauzīts logs busam. Paldies Kalē bēgļiem,” viņš ironiski raksta savā “Facebook” kontā 5.augusta rītā, pievienojot fotogrāfiju.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv