×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. novembris, 2016
Drukāt

Latvijas šprotes Krievijas tirgū varētu atgriezties pēc jaunā gada (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Pēc jaunā gada Krievijas tirgū varētu atgriezties šprotes un cita zivju produkcija no Latvijas un Igaunijas, paziņojis Krievijas federālā veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” oficiālais pārstāvis Aleksejs Aļeksejenko.

“Šobrīd mūsu speciālisti izpēta Baltijas uzņēmumu inspekciju rezultātus, mēs redzam, ka tajos zivju kūpināšanas tehnoloģija ir kļuvusi saudzējošāka,” Sočos notiekošā Vispasaules graudu foruma kuluāros aģentūrai “Interfax” pastāstīja Aļeksejenko.

Pēc viņa teiktā, ekspertiem būs vajadzīgas vēl vairākas nedēļas. “Tāpēc, visticamāk, pēc jaunā gada [Baltijas valstu produkcija var atgriezties],” sacīja Aļeksejenko.

Kā ziņots, “Rosseļhoznadzor” nedēļu ilgā inspekcija noslēdzās 1.jūlijā un tās laikā divas inspektoru grupas pārbaudīja dzīvnieku barības ražošanas un zivju pārstrādes uzņēmumus, kuriem ir attiecīgais tirdzniecības sertifikāts ar Krieviju. Tika pārbaudīta paškontroles sistēma un laboratoriskie izmeklējumi, atbilstība higiēnas prasībām, iespējamie piesārņojuma riski, kā arī citi aspekti.

Krievija 2015.gada jūnijā noteica ierobežojumus visas Latvijā ražotās zivju produkcijas ievešanai, skaidrojot šo lēmumu ar pārkāpumiem, kas konstatēti Krievijas pārtikas uzraudzības inspekciju laikā Latvijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. LV sabas extras ... Atbildēt

  Brētliņas mašīnelļā ir LV extrā klases “Šprotes”!

 2. Pārs reizes mēnesī nākas būt Krievijā,Pilnīgi dabīgi iegriežos veikalos un aprunājos ar cilvekiem.Tas ,ko nes vietējā prese ne tuvu nav līdzīgs ar tur redzēto un dzirdēto,Latvijas šprotes nebūt nav tā prece pēc kuras izsalkusi krievija.katrā veikalā šprotes ir manāmas,taču tās ir samērā dārgas un guļ plauktos,jo nēsu redzējis ,ka kāds tās tā loti pirktu,veikalu plauktos konservu pietiekoši.cena līdz eiro par bundžu, zivis svaigas,bez sasaldēšanas.salīdzināšanai pudele teicama bio ķefīra 0.65 eiro,kukulis maizes 04-06 eiro,labos veikalos ir viss un neviens no bada nemirst,,Tā,ka propaganda in protams laba lieta,bet laikam derētu atcerēties kādus mēslus ēdam paši, no kurienes tie nākuši un kad paši sāksim risināt samilzušās problēmas.

 3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

  parasti cirkā trikus taisa lāči, tīģeri pat kaķi, bet kad šprotes …?

 4. Lecīgi mēs esam pastalnieki ..paši sankcijas uzliekam krieviņam, paši lūdzamies viņu tirgū . …tādi kā nodevēji uzvedamies…ko tad, vācija neņem mūsu zivis, francija, angli…lūdzu ..

 5. Priekš kam tas mums vajadzīgs, lai tak rij tās zviedru sapuvušās kiļkas-tās redz neesot indīgas.

 6. Zini kur noved vaukskesana ?

 7. Kad vienreiz jūs beigsiet dirsties ar tām šprotēm !

 8. Ja neskaita transporta izdevumus un veikalu uzcenojumu krievijas pensionārs varēs nopirkt gandriz veselu bundžiņu šprotu dienā. Pie nosacijuma, ja no pensijas nav jāviec vēl citi maksājumi.

 9. Cik ta ilgi Va;nka grauzīssīpolus ar kāpostiem? Vēders prasa zivīti ar. Nu re, pat šprotītes sakārojies! Vēders pat gavētāju izmācīs necimperlēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+