Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Latvijas Universitātē pirmo reizi pieprasītākās ir studijas eksaktajās zinātnēs

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Latvijas Universitātē (LU) lielākā jauniešu interese šogad ir par datorzinātņu studijām, intervijā Latvijas Televīzijas “Rīta Panorāmā” trešdien stāstīja augstskolas rektors Indriķis Muižnieks.

Tādējādi pirmo reizi sociālās zinātnes nav pirmajā vietā pēc pieprasījuma, lai gan aizvien tas ir gana populārs studiju virziens un interese par to paliek stabila.

Konkursu uz studijām augstskolā izturējuši 2814 studentu. Visvairāk iesniegumu ar pirmo studiju prioritāti bija datorzinātnē un medicīnā. Viņš to skaidro ar to, ka pēdējos gados ir daudz runāts par eksakto zinātņu studijām, par Muižnieka teikto vēsta televīzijas un radio ziņu portāls “lsm.lv”.

LU šajā mācbu gadā ir jauna kārtība – pirmos trīs mēnešus studenti vēl varēs mainīt izvēlētos studiju programmu – ja nu nespēj sevi atrast konkrētajās studijās, bet spēj kvalificēties līdzīgai studiju programmai.

Jau iepriekš vēstīts, ka šogad pieprasītākās studiju jomas Latvijas augstskolās ir datorzinātnes, medicīna, tiesību zinātne, kā arī būvniecība.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+