Sports
Citi sporta veidi

Latvijas zelta dūre Mairis Briedis – lielas cīņas un ienākumi desmitkāršojas1

foto: LETA

Latvijas bokseris Mairis Briedis pagājušajā gadā sasniedza augstākās boksa virsotnes, uzvarot līdzšinējās karjeras nozīmīgākās cīņas. Valsts Ieņēmumu dienestā iesniegtā ikgadējā deklarācija liecina, ka arī ienākumi auguši ļoti strauji – nopelnīts apmēram pusmiljons eiro.

Briedis pagājušajā gadā aizvadīja divas lielas cīņas – aprīlī viņš pārspēja vācieti Marko Huku, kļūstot par pasaules čempionu WBC (Pasaules boksa padomes) versijā, bet septembrī pieveica kubieti Maiku Peresu, aizstāvot čempiona jostu un iekļūstot Pasaules boksa supersērijas pusfinālā. Par pirmo cīņu honorārs bija 150 tūkstoši eiro, otro – 300 tūkstoši ASV dolāru. Tās bija nozīmīgākās cīņas viņa līdzšinējā karjerā.

Par darbu Valsts Policijā Briedim izmaksāti 14333 eiro. Tāpat viņš palīdz nodrošināt drošību divos uzņēmumos – “RIGVIR” par to pārskaitījusi vairāk kā desmit tūkstošus, bet “AHTI” – vairāk kā septiņus tūkstošus. Savukārt, degvielas tirgotājs “Virši-A” bokseri aplaimojis ar vairāk kā 18 tūkstošiem eiro.

Nekādas parādsaistības vai uzkrājumus Mairis Briedis nav norādījis. 2016. gadā viņa ienākumi bija salīdzinoši daudz mazāki – 52 tūkstoši eiro, bet vēl gadu iepriekš – tikai 11 tūkstoši.

Saistītie raksti

Iespējams, savu finansiāli ienesīgāko cīņu Briedis aizvadīja šī gada janvārī, kad Pasaules boksa supersērijas pusfinālā Rīgā piekāpās ukrainim Oleksandram Usikam, zaudējot arī WBC čempiona jostu.

Mairis Briedis kopš 2007. gada strādā Valsts Policijā, tādējādi viņam kā valsts amatpersonai jāiesniedz ikgadējā deklarācija.

 

 

LA.lv