×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. decembris, 2012
Drukāt

Latvju novadi esot Krievijas pirkums…

krievkarogs_leta6

Kas viņus dīda? Odiozajā Jurija Aleksejeva portālā IMHOclub.lv pie vārda tiek kaismīgs Latvijas nepilsoņu kongresa entuziasts – kādreizējais Civilās aviācijas institūta pasniedzējs, tehnisko zinātņu doktors Vladimirs Šilins. 


 

Savā rakstā viņš vaimanā, ka “Latvijas rusofobiskā valdība” gribot “apzagt” viņa mazmeitas, liekot tām apgūt latviešu valodu jau no mazotnes – bērnudārzā. Katram taču jāsaprot, ka krievu valoda ir nesalīdzināmi vairāk attīstīta un izplatīta nekā latviešu valoda, piemetina Šilins.

Viņš pārmet Latvijas krievu kopienai mazdūšību un sašķeltību un konstatē, ka nepilsoņu kongresa sasaukšanas gaidās tā arī nav izšķīlies enerģisks, drosmīgs, harismātisks līderis. “Cerība jāliek uz kongresu”, kam šāds līderis jāizrauga.

Un te nu nāk galvenais: “Bet, arī izvēlot savu līderi, mēs nestiprināsim viņa autoritāti latviešu acīs, ja savu vārdu neteiks Krievijas valdība. Pēc krievu kopienas līdera ievēlēšanas Krievijas prezidentam viņš jāpieņem.” Skaties vien! Un Krievijas premjeram būtu jātiekas ar kongresā ievēlētās padomes ļaudīm un Krievijas vēstniecībai jāuztur pastāvīgs kontakts ar krievu sabiedrisko organizāciju vadītājiem un jāsniedz tiem finansiāla un metodiska palīdzība.

Tātad – lai Krievija masīvi, bez aplinkiem iejaucas, it kā nebūtu robežas starp Sebežu un Zilupi.

Beigās šis sirmais tehnisko zinātņu doktors iesaka atgādināt Krievijas (!) valdībai, ka par Vidzemes pievienošanu Krievijai “uz mūžīgiem laikiem” cars Pēteris Lielais samaksājis Zviedrijai divus miljonus rubļu sudrabā, t. i., 50 tonnu sudraba, un par Kurzemi tās hercogam samaksāti 500 000 rubļu zeltā.

Tātad Šilins piedāvā Kremlim labu argumentu politiskam spiedienam – sak, gan Vidzeme, gan Kurzeme ir Krievijas pirkums.

Kas tas ir – izmisums vai apmātība?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+