Laukos
Bizness

Lauksaimniecības uzņēmuma “Ziedi JP” apgrozījums pērn sarucis par 20%0

Foto LETA

Lauksaimniecības uzņēmums AS “Ziedi JP” pagājušajā finanšu gadā strādāja ar 2,227 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 20% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauga 1,7 reizes – līdz 841 654 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “Ziedi JP” apgrozījuma krities slikto laika apstākļu dēļ, kā dēļ pazeminājās rapša un kukurūzas ražas kvalitātes rādītāji. Pērn būtiski samazinājās arī pakalpojumu apmērs, ko uzņēmums sniedza saviem sadarbības partneriem.

Kompānijas vadība arī atzīmē, ka aizvadītā gada septembrī kompānijas dalībnieki izlēma par labu “Ziedi JP” un tai radniecīgi saistīto uzņēmumu “Kalna Oši”, “Bio ziedi”, “Mērsēnu Upmaļi” un “Ziedi-2” reorganizācijai. Līdz ar to kompānijai “Ziedi JP” pievienoti “Ziedi-2”, “Bio ziedi”, “Kalna Oši” un “Mārsēnu upmaļi”. Iznākumā “Ziedi JP” turpmāk darbosies arī elektroenerģijas ražošanas un zivkopības nozarēs.

“Pamatojoties uz veiktajiem ieguldījumiem ražošanā 2017.gadā un 2018.gadā pabeigto reorganizācijas procesu, uzskatām, ka uzņēmums ir pietiekoši labi nodrošināts, lai turpmāk spētu paplašināt esošo ražošanas un pakalpojumu sniegšanas apmēru un turpināt saimniecisko darbību,” norāda vadība.

“Ziedi JP” vadības ziņojumā arī atzīmēts, ka 2018.gadā uzņēmuma mērķis ir turpināt optimizēt izmaksas, paaugstinot uzņēmējdarbības rentabilitātes rādītājus.

Jau ziņots, ka “Ziedi JP” šogad par labu AS “Luminor Bank” reģistrējis piecas jaunas komercķīlas, saskaņā ar kurām tā īpašnieki ieķīlājuši savas uzņēmuma akcijas. “Lursoft” izziņa liecina, ka visu jaunreģistrēto ķīlu parādnieks ir “Ziedi JP”, bet četras privātpersonas – Uģis Kalažs, Uldis Pilveris, Juris Pilveris un Aija Pilvere-Jarovska ieķīlājuši tiem piederošās uzņēmuma akcijas, tādējādi nodrošinot prasījumus 15 miljonu eiro apmērā. Savukārt Gunta Baumane ieķīlājusi tai piederošās AS “Ziedi JP” akcijas, nodrošinot prasījumus 18,86 miljonu eiro apmērā.

Jaunās komercķīlas reģistrētas šā gada 2.februārī un nodrošina visus AS “Luminor Bank” prasījumus pret AS “Ziedi JP”, kas izriet no 2012.gada kredītlīguma un visiem tā grozījumiem un pārjaunojumiem. Līdz ar jauno ķīlu reģistrāciju dzēstas vairākas iepriekš 2012. un 2017.gadā reģistrētās ķīlas.

Tāpat vēstīts, ka”Ziedi JP” 2016.gadā strādāja ar 2,784 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,2% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 484 007 eiro, pretēji 70 986 eiro peļņai gadu iepriekš.

“Ziedi JP” pamatkapitāls ir 704 481 eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Juris Pilveris.

LA.lv