×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. maijs, 2015
Drukāt

“Lauku Avīze” vienā redakcijas padomē apvienos visu izdevumu redakciju pārstāvjus (9)

Dainis BušmanisDainis Bušmanis

Izdevniecība AS “Lauku Avīze” vienā redakcijas padomē apvienos visu savu izdevumu redakcijas, un līdzšinējais laikraksta “Latvijas Avīze” redakcijas padomes priekšsēdētājs Voldemārs Krustiņš jaunajā redakcijas padomes veidolā darbu neturpinās.

Šāds lēmums šodien pieņemts uzņēmuma “Lauku Avīze” padomes un valdes sēdē.

Kā sacīja “Lauku Avīzes” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, sēdē nolemts pārveidot laikraksta redakcijas padomi par visu līdzšinējo “Lauku Avīzes” izdevumu un mājaslapas vienotu medija platformu.

Jaunās redakcijas padomes koncepcija paredz līdzšinējo piecu pārstāvju skaitu palielināt līdz 15. Šis solis ļaušot nodrošināt izdevumu attīstību un sekmes ilgtermiņā, saglabājot “Latvijas Avīzes” vērtības, redakcionālo neatkarību un redakcijas padomei piepulcējot profesionāļus no visiem “Lauku Avīzes” izdevumiem.

Padomei piepulcēsies “Lauku Avīzes” žurnālu, izdevniecības un portāla galvenie redaktori.

Kļavinskis arī uzsvēra, ka galvenais pārmaiņu mērķis ir izdevniecības stiprināšana, veidojot lielāku sinerģiju starp līdzšinējiem “Lauku Avīzes” produktiem – laikrakstu, izdevumiem un portālu.

“Lauku Avīzes” padomes priekšsēdētājs Olafs Berķis sacīja, ka par šīm pārmaiņām ir domāts jau ilgāku laiku, proti, lēmums par pārmaiņām nav tapis, piemēram, pēdējo divu nedēļu laikā.

Attiecībā uz lēmumu par Krustiņu Kļavinskis skaidroja, ka par iespējamu sadarbību nākotnē ar ilggadējo laikraksta veidotāju varētu izlemt redakcija. Taču viņam nav pārliecības, vai sadarbība būs iespējama kontekstā ar pēdējo dienu laikā izskanējušo informāciju. Tomēr Krustiņa uzsāktais nacionāli konservatīvais kurss laikrakstā tikšot turpināts.

“Krustiņa nospraustais nacionāli konservatīvais kurss un vērtības ir izveidojuši “Latvijas Avīzi” par to, kas tā ir šodien. Tas ir izdevums, kas bauda lasītāju uzticību un strādā ar peļņu, kas ir unikāla parādība laikrakstiem Latvijā. Šo cilvēku talants un pieredze ir šodien jāliek lietā, lai mēs neapstātos savā attīstībā un spētu strādāt ilgtermiņā. Šī iemesla dēļ mēs vēlamies paplašināt redakcijas padomi ar Krustiņa audzēkņiem, kas viņa idejas realizēs mūsdienīgos risinājumos un nodrošinās sinerģiju starp “Lauku Avīzes” izdevumiem un portālu,” uzsvēra Kļavinskis.

Līdz šim laikraksta “Latvijas Avīze” redakcijas padomē, kuras priekšsēdētājs bija Krustiņš, darbojās arī laikraksta galvenā redaktore Linda Rasa un viņas vietnieki – Māris Antonevičs, Ivars Bušmanis un Anita Bormane.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja uzņēmuma padomes priekšsēdētājs Berķis, citas izmaiņas redakcijā patlaban vairs nav paredzētas. Tāpat nav paredzētas izmaiņas uzņēmuma valdē. Proti, padome, izvērtējot līdzšinējo Kļavinska darbību, pieņēma lēmumu par viņa ievēlēšanu arī uz nākamo periodu, kad būs beidzies pašreizējais pilnvaru termiņš šī gada jūlijā.

Jau vēstīts, ka līdz šim medijos bija izskanējuši dažādi minējumi par iespējamo darba uzteikšanu Krustiņam, kā arī citām izmaiņām avīzes vadībā.

Kā iepriekš atzīmēja “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Rasa, neskatoties uz izskanējušo informāciju, redakcija strādā un laikraksts turpina iznākt. “Lielā mērā pateicoties tieši “Latvijas Avīzes” lasītājiem, kuri mūs turpina abonēt un pirkt, uzņēmums ir strādājis ar peļņu, līdz ar to nav bijis tieši atkarīgs no īpašnieka dotācijām un mēs esam spējuši saglabāt redakcionālo neatkarību. Tomēr šonedēļ redakcija no Krustiņa ir saņēmusi informāciju, ka viņam ir paziņots par līdzšinējās sadarbības vienpusēju pārtraukšanu tūlīt un nekavējoties,” teica Rasa.

Tā kā atbrīvošanas iemesli šādā steidzamā formā redakcijai nebija zināmi, tas radīja bažas par laikraksta redakcionālās neatkarības un nacionāli konservatīvās politikas kursa saglabāšanu. Līdz šim redakcijas rīcībā bija tikai Krustiņa sniegtā informācija, valde redakciju nebija oficiāli informējusi par redakcijas padomes priekšsēdētāja atbrīvošanu no darba.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, iespējamās pārmaiņas notiek Valsts prezidenta vēlēšanu priekšvakarā un varētu būt saistītas ar redakcijas attieksmi pret atsevišķiem prezidenta amata kandidātiem.

Izdevniecība AS “Lauku Avīze” 2013.gadā strādājusi ar 23 140 eiro peļņu un 4 855 528 eiro apgrozījumu. 2013.gadā, salīdzinot ar 2012.gadu, “Lauku Avīze” nopelnījusi trīs reizes vairāk, savukārt apgrozījums samazinājies par 2%, liecina “Firmas.lv” informācija.

Kā norādīja Kļavinskis, 2014.gada finanšu dati patlaban tiek auditēti, tomēr pērn uzņēmuma rādītāji bijuši labāki nekā 2013.gadā.

AS “Lauku Avīze” dibināta 1991.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 35 571 eiro. Akciju sabiedrībām savi akcionāri nav jāatklāj, taču iepriekš ticis ziņots, ka “Lauku Avīzes” lielākais īpašnieks ir Ventspils uzņēmums “Ventbunkers”.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. neredzu problēmu Atbildēt

  Latvijas avīze taču NAV Latvijas valsts avīze, bet gan PRIVĀTĀ kapitāla izdevums!
  Un tādu PRIVĀTU izdevumu redakcijas ir 100-tiem Latvijā, kuras ARĪ abonē un lasa visā Latvijā, ne tikai Latvijas avīzi!
  PRIVĀTO avīžu un žurnālu redakcijās bieži ATLAIŽ no darba kādu darbinieku…
  Ja kāds jūtas tik talantīgs un noderīgs sabiedrības izglītošanai, informēšanai un tml. lai veido PATS savu avīzi … Kā to izdarīja avīzē “Diena”, kad atdalījās talanti un izveidoja savu žurnālu “Ir”…

 2. Malači, ka izlabojāt virsrakstu, bija drausmīgs.

 3. Pēdejā Nacionāli konservatīva laikaksta bojāeja ..

 4. Nu uzticību šie divi galīgi nevieš. Acis pa kaktiem vien. Runas veids liecina, ka ir kas slēpjams.

 5. Visticamāk, ka Levitu ,kuru atbalstīja Krustiņš,par prezidentu dikti negrib Kremļa biedri. Tie tad,droši vien, deva komandu vietējiem pakalpiņiem Krustiņu aizvākt, bet pārējiem aizbāzt mutes.

 6. Negribas ticēt, ka redakcijās sēž produkti.

 7. vai pārtikas produktu vai saimniecības preču?

Draugiem Facebook Twitter Google+