Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
21. augusts, 2012
Drukāt

Laulībā vīrieši dzer mazāk, bet sievietes vairāk

Foto- Stock.xchngFoto- Stock.xchng

Precētas ģimenes dzīves uzsākšana mazina vīriešu alkohola lietošanas paradumus, savukārt sievietes pēc kāzām pie pudeles ķeras biežāk, liecina ASV veikts pētījums.

Amerikas Socioloģijas asociācijas veiktā pētījumā atklājies, ka precētas sievietes alkoholu lieto vairāk nekā neprecētas sievietes, atraitnes vai šķirtenes.

Savukārt vīrieši laimīgā laulībā alkoholu lieto mazāk nekā viņu draugi vecpuiši un krietni mazāk nekā šķirteņi.

Sociologi to skaidro ar faktu, ka sievietes spēj ierobežot vīra dzeršanas paradumus, savukārt vīrieši kaitīgi ietekmē savas sievas.

Agrākos pētījumos atklāts, ka precēti cilvēki alkoholu lieto mazāk nekā neprecēti, secinot, ka mierīga mājas dzīve var uzlabot veselību. Tomēr iepriekšējos pētījumos neprecētie un precētie cilvēki nav dalīti pa dzimumiem.

Sinsinati universitātes Viskonsīnas štatā veiktā ilggadīgā pētījumā analizēti dati par vairāku tūkstošu cilvēku uzvedību.

Pētījumā atklājies, ka vīrieši kopumā lieto alkoholu vairāk nekā sievietes un viņiem ir lielāks alkoholisma risks, taču precēti vīrieši dzer krietni mazāk nekā vīrieši no jebkuras citas ģimenes stāvokļa grupas.

Pētnieki secinājuši, ka precēšanās vai šķiršanās būtiski ietekmē dzeršanas paradumus, taču vīriešiem un sievietēm šī ietekme krietni atšķiras.

Vislielākā atšķirība alkohola patēriņā ir starp vīriešiem, kas dzīvo laimīgā laulībā, un vīriešiem, kas nesen izšķīrušies, kas liecina, ka viņi skumjas par ģimenes iziršanu slīcina pudelē.

Savukārt sieviešu paradumi šādā situācijā ir tieši pretēji. Neskatoties uz šķiršanās sirdssāpēm, šķirtenes alkoholu lieto mazāk nekā precētas sievietes.

“Mūsu pētījuma rezultāti liek secināt, ka vīrieši veicina alkohola lietošanu sieviešu vidū, bet pēc šķiršanās sievietes zaudē vīrieša izraisīto pamudinājumu uz dzeršanu,” teikts pētījumā.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+