×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
26. februāris, 2013
Drukāt

Lavrovs: Sīrijas opozīcijā dominē ekstrēmi noskaņojumi

Foto - AFPFoto - AFP

Sīrijas opozīcijas rindās patlaban sākuši dominēt ekstrēmi noskaņojumi, bet izredzes, ka drīzumā sīriešu starpā varētu sākties sarunas, ir pat vēl mazākas nekā pirms dažām dienām, sacīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Vēl pirms dažām dienām mums likās, ka izteiktāki kļuvuši apstākļi, lai puses sēstos pie sarunu galda un sāktu spriest par savas valsts nākotni, bija dzirdamas balsis, kas izteicās par labu tādam dialogam, turklāt bez priekšnosacījumu izvirzīšanas,” norādīja ministrs. “Bet tad sekoja šīs pieejas noraidīšana. Pēc visa spriežot, opozīcijas rindās, arī tā dēvētās Nacionālās koalīcijas rindās, pašreizējā posmā virsroku guvuši ekstrēmisti, kas liek likmes uz Sīrijas problēmas militāru risinājumu un bloķē jebkuras iniciatīvas, kas ved pie konflikta noslēguma.”

Jautājumu par sīriešu dialoga iespējām Lavrovs šodien sarunās Berlīnē apspriedīs ar jauno ASV valsts sekretāru Džonu Keriju. “Mēs, protams, nespējam sīriešu vietā atrisināt visu šo problēmu, bet kontaktos ar citām valstīm, kas vienā vai otrā veidā var ietekmēt Sīrijas puses, mēs jaušam pieaugošo satraukumu par “status quo” turpināšanos un jaušam pieaugošu izpratni par to, ka ir nepieciešams ietekmēt kā valdības pusi, tā opozīcijas pusi, lai pārliecinātu viņus neizvirzīt nereālistiskas prasības kā priekšnosacījumus dialoga sākšanai,” skaidroja Lavrovs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+