×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2014
Drukāt

Lavrovs: Ukraina pārkāpj Ženēvas vienošanos (13)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kijeva pārkāpj pagājušajā nedēļā Ženēvā panākto vienošanos par spriedzes mazināšanu Ukrainā, ar šādu paziņojumu pirmdien nāca klajā Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

“Ženēvas vienošanās ne tikai netiek pildīta, bet tiek sperti tādi soļi, ko galvenokārt dara tie, kas sagrāba varu Kijevā, kas klaji pārkāpj Ženēvā panākto vienošanos,” preses konferencē Maskavā sacīja Lavrovs.

Tikmēr Vašingtona brīdinājusi, ka laiks Ženēvas vienošanās ieviešanai izsīkst.

ASV prezidents Baraks Obama uzsvēris, ka Krieviju sagaida jaunas sankcijas, ja tuvāko dienu laikā netiks panākta situācijas uzlabošanās.

Taču Lavrovs noraidīja risku, ka Krievija varētu nonākt vēl lielākā starptautiskā izolācijā.

“Centieniem izolēt Krieviju nav pilnīgi nekādas nākotnes, jo Krievijas izolēšana no pārējās pasaules nav iespējama,” sacīja Lavrovs.

Viņš arī norādīja, ka Kijevas varasiestādes nav nodrošinājušas apžēlošanu arestētajiem protestētājiem, kā to paredzēja Ženēvas vienošanās.

LETA jau ziņoja, ka ASV, Eiropas Savienība (ES), Ukraina un Krievija ceturtdien Ženēvā vienojās par kopīgu aicinājumu nekavējoties apturēt visu vardarbību Ukrainā, kur Maskavas atbalstītie prokrieviskie separātisti valsts austrumos sākuši sagrābt administrācijas un drošības iestāžu ēkas.

“Visām pusēm jāatturas no jebkādas vardarbības, iebiedēšanas vai provokatīvas rīcības,” teikts komunikē, kas izplatīts pēc Ženēvas sarunām.

“Visi nelikumīgie grupējumi ir jāatbruņo, visas nelikumīgi sagrābtās ēkas jāatdod likumīgajiem īpašniekiem, visas nelikumīgi ieņemtās ielas, laukumi un citas publiskās vietas Ukrainas pilsētās un mazpilsētās ir jāatbrīvo,” teikts kopīgajā paziņojumā.

Tajā izteikts arī aicinājums uz “plašu nacionālo dialogu”, norādot, ka Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāju misijai jābūt galvenajai lomai situācijas deeskalācijas programmas īstenošanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Исполняющий обязанности президента – Турчинов – Еврей
  – Премьер Министр – Арсений Яценюк – Еврей
  – Министр финансов – Александр Шлапак – Еврей
  – Вице премьер – Владимир Гройсман – Еврей
  – Министр МВД – Арсен Аваков – Армянский Еврей, гомосексуалист.
  – Министр Культуры – Сергей Нищук – полуЕврей, масон и открытый гомосексуалист.
  – Директор НацБанк – Степан Кубив – Еврей

  Основные кандидаты в президенты от оппозиции:

  – Петр Порошенко – Еврей
  – Юлия Кательман (Тимошенко) – Еврейка
  – Виталий Кличко (Этинзон) – Еврей по отцу
  – Олег Фротман (Тягнибок) – Еврей по маме.

  Еврейские Олигархи Украины:
  8-ка миллиардеров. ВСЕ ЕВРЕИ

 2. Lavrova kungs, Krievija tacu parkapj Zenevas vienosanos, tas jums, ka specialistam sajas lietas, vajadzetu tas apliecinat!

 3. Šitas SerGejs savā nekaunībā un melošanā man atgādina nelaiķi biedri Gromiko. Vienīgi Gromiko bija mazliet gudrāks.

 4. Vai, tad nebūtu laiks publlicēt blakus Ukrainas viedokli (vai kāda politologa). Tagad redzama tikai viena absolūtā patiesība vairāku dienu garumā. It sevišķi, ja Lavrova paziņojumā ir tikai pieņēmumi.
  Leta jau vakar izcēlās ar speciālista virsrakstu – ELEKTROMONTIERIS uzrakstījis Satversmes preambulu, kaut gan tas bija Saiemes deputāts un viņš bija tikai nedaudz labojis. Vai, nu, vienkāršs stulbams,vai kāda ieinteresība

 5. Krievijas nelietīgā vara, ar saviem rējējsuņiem un sargsuņiem ir tā apriebusies!

 6. Lai tas Lavrovs mazak muti virina. Tāpat neko sakarīgu nav spējīgs pateikt.

 7. Tas jau bija skaidrs pirms sarunām, ka Krievija Ženēvā uzņemtās saistības nepildīs, bet saistību nepildīšanā vainos Kijevu. Sarunas viņiem bija vajadzīgas laika novilcināšanai, lai Rietumi uzreiz neieviestu jaunas sankcijas. Krievi joprojām nav sapratuši, ka šādi tikai turpina graut savas valsts prestīžu pasaulē, kas novedīs pie lielām ekonomiskām grūtībām pašā Krievijā. Bet Putins jau tiešām ir tikai pokera spēlētājs…

 8. vai krievija ir sveta ,neko neparkapj.

 9. Ka Lavrovs šitā teiks ,es zināju jau pirms vienošanās parakstīšqanas.

 10. Kā krievi šitādu žurku pacieš?

Draugiem Facebook Twitter Google+