Ekonomika
Bizness

“LDz loģistika” pilnībā pārtraukusi darba tiesiskās attiecības ar Verneru Lūsi0


Verners Lūsis
Verners Lūsis
Foto – Evija Trifanova/LETA

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) meitasuzņēmums “LDz loģistika” pilnībā pārtraucis darba attiecības ar bijušo “LDz loģistika” valdes priekšsēdētāju Verneru Lūsi, kurš pēc atkāpšanās no valdes priekšsēdētāja amata vēl turpināja ieņemt “LDz loģistika” rīkotājdirektora amatu, aģentūrai LETA apstiprināja LDz pārstāvis Māris Ozols.

Viņš atgādināja, ka juridiskās saistības ar Lūsi izbeigtas šā gada janvārī, kad LDz kā “LDz loģistika” vienīgais dalībnieks saņēma iesniegumu no Lūša kā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja.

Taču Lūsim turpinājās darba tiesiskās attiecības ar “LDz loģistika”, kur viņš bija uzņēmuma rīkotājdirektors.

“Šajā amatā Lūsis bija bezalgas atvaļinājumā, taču šobrīd pēc savstarpējas vienošanās darba tiesiskās attiecības “LDz loģistika” ar viņu ir pārtraukusi,” sacīja LDz pārstāvis.

Jau vēstīts, ka Lūsis Polijā tiek turēts aizdomās par izvairīšanos no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) maksāšanas vairāk nekā 48 miljonu eiro apmērā.

Lūsim izvirzītas apsūdzības par četriem noziedzīgiem nodarījumiem. Prokuratūra viņu tur aizdomās par piedalīšanos nelikumīgā organizētā grupā, kura darbojās ar mērķi izdarīt noziedzīgus nodarījumus nodokļu jomā, kas saistīti ar PVN samazināšanu degvielas tirdzniecībā. Tāpat Lūsim inkriminēta nepatiesas informācijas sniegšana nodokļu iestādēm, nepatiesa grāmatvedības dokumentācija, kā arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Noziedzīgie nodarījumi tika veikti 2014.gadā, un starp aizdomās turētajiem ir arī vairākas citas personas, tostarp citu valstu pilsoņi, skaidroja prokuratūrā.

Par minētajiem pārkāpumiem Lūsim Polijā draud cietumsods līdz 15 gadiem.

Lūsis, kurš 16.janvārī paziņoja par amata pamešanu uzņēmumā “LDz loģistika”, nedēļu agrāk tika aizturēts Lietuvā pēc Polijas varas iestāžu lūguma.

Lūsis bija “LDz loģistikas” valdes priekšsēdētājs no 2016.gada 1.septembra.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, pirms tam viņš bijis amatpersona vairākos uzņēmumos – SIA “LSC Shipmanagement” valdes loceklis, lidostas “Rīga” valdes loceklis, Privatizācijas aģentūras valdes loceklis, SIA “TF Europa” valdes loceklis, kā arī SIA “Euro Rail Cargo” valdes priekšsēdētājs.

Lūsis savulaik bijis arī līdzīpašnieks vairākos uzņēmumos – SIA “TF Europa”, “Auto REMserviss”, SIA “KPLG Trans”, SIA “Eterno”. Pēdējais no tiem bijis “TF Europa”.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitassabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDz Cargo”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDz infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDz ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDz apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDz loģistika”.

LA.lv