×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. novembris, 2012
Drukāt

Ledus trases atdzīvojas

Foto - Juris Bērziņš SomsFoto - Juris Bērziņš Soms

ASV ziemas sporta centra Leikplesidas ledus trasē vakar sākās oficiālie treniņi pirms Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmā posma, kurā ceturtdien startēs skeletona braucēji un braucējas, piektdien un sestdien – bobslejisti divniekos un četriniekos.


 

Tikai viena ekipāža

Leikplesida atrodas Ņujorkas štatā, ko krietni izpostīja orkāns “Sendija”. Tomēr ledus trase tika cauri puslīdz sveikā, sportistu mītnēs gan uz kādu laiku pārtrūka elektroapgāde. Trases pārvaldnieks Džefs Lendins teic, ka Leikplesidai paveicies salīdzinājumā ar Ņujorku un sacensības varēšot notikt bez jebkādiem sarežģījumiem.

“LA” jau ziņots, ka Latvijas bobslejisti uz PK pirmajiem trim posmiem Ziemeļamerikā devušies tikai ar vienu ekipāžu, ko pilotē Oskars Melbārdis. Divniekā viņam bobu iestumt palīdzēs Daumants Dreiškens, četriniekā – arī Intars Dambis un Arvis Vilkaste. Kādēļ ne Raivis Broks, kurš ir spēcīgāks un ar lielāku pieredzi nekā Arvis? Tad ekipāžas un kamanu kopējais svars pārsniegtu noteikumos atļautos 630 kilogramus, par ko draud diskvalifikācija. Turklāt komandā nav neviena rezerves stūmēja, kurš vajadzības gadījumā aizstātu kādu piepeši saslimušu vai savainotu kolēģi. Bobslejistu izlases galvenais treneris Sandis Prūsis paskaidro, ka visi pārējie stūmēji mājās atstāti, lai varētu piedalīties Eiropas kausa izcīņā, kas sāksies nākamnedēļ.

PK turpmākie divi posmi būs Pārksitijā (ASV) un Vistlerā (Kanāda). Prūsis spriež, ka latviešiem šāds grafiks sezonas sākumā ir visai neparocīgs, jo Melbārdis divās no trim Ziemeļamerikas šerpajām trasēm bobu nav stūrējis vēl ne reizi un tās iepazinis vien kā stūmējs. Protams, pirms katra PK posma bobslejistiem ļauts trasi izbraukt oficiālajos treniņos, taču tikai pa astoņām reizēm, ar ko varētu nepietikt. Treneris pat pieļauj atsacīšanos no četrinieku sacensībām, ja Oskaram neies īsti labi ar divnieku kamanām. Šā gada februārī Leikplesidā bobslejistiem bija pasaules čempionāts, kurā Melbārdis četrinieka otrajā braucienā nesavaldīja kamanas, un finišu tās sasniedza, apgāzušās uz sāna, bet puiši pamatīgi apdauzījās. Tādēļ arī viņš pats paredz grūtu sezonas sākumu, tomēr atzīst: ja gribam cīnīties par augstu vietu PK kopvērtējumā, tad stabili jābrauc katrā posmā. Iepriekšējā sezonā Oskars kopā ar palīgiem PK posmos izcīnīja pa bronzas medaļai gan divniekos, gan četriniekos, kopvērtējumā – attiecīgi sesto un piekto vietu.

 

Skeletons trijatā

Par skeletona braucēju brāļu Dukuru nodomiem jaunajā sezonā “LA” rakstīja jau 30. oktobra numurā. Martins iepriekšējā sezonā atļāvās zaudēt tikai vienā PK posmā, bet pārējos septiņos izcīnīja zeltu, tāpat kopvērtējumā, Eiropas un pasaules čempionātā. Vecākā brāļa Tomasa bilance: divas sudraba un viena bronzas medaļa PK posmos, bronza arī kopvērtējumā, Eiropas čempionātā – sudrabs, pasaules – piektā vieta. Šoziem skeletona komandā stabili iekļāvusies 19 gadus vecā Lelde Priedulēna. Līdz šim viņa piedalījusies tikai četros PK posmos, divos ieņemot 20. vietu, taču tagad gatavojas startēt visu sezonu.

Sezona būs garāka nekā iepriekšējos gados – deviņi PK posmi līdzšinējo astoņu vietā. Pēdējais ieplānots pēc pasaules čempionāta, kas allaž pielicis punktu sacensību ziemai, bet nu vēl nāksies doties uz Sočiem, lai kaujas apstākļos iemēģinātu trasi, kurā gadu vēlāk bobslejisti un skeletona braucēji cīnīsies par ziemas olimpisko spēļu medaļām. Pasaules čempionāts notiks unikālajā Sanktmoricas trasē.

 

Čezānas vietā Īglsa

Pārējie mūsu bobslejisti sacensību sezonu sāks nākamajā nedēļā ar divām ekipāžām Eiropas kausu (EK) sacensībās, kuru posmi līdz gadu mijai notiks Īglsā (Austrija), Vinterbergā (Vācija), Laplaņā (Francija) un vēlreiz Īglsā. Pēc pilotu Edgara Maskalāna un Mihaila Arhipova atvadām no trases pie stūres sēdīsies Uģis Žaļims un Oskars Ķibermanis. Uģis iepriekšējā sezonā jau paguva apostīt gaisu bobsleja elitē, gan tikai divniekos, Eiropas čempionātā ieņemot devīto un PK kopvērtējumā – 20. vietu. Oskars pirmajās jauniešu ziemas olimpiskajās spēles Īglsā ar stūmēju Elvi Kamšu izcīnīja ceturto vietu, lai gan pēc pirmā brauciena bija līderi.

Diemžēl bobslejam sveikas teicis arī Kamšs. Jauno sezonu abas ekipāžas sāks ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi, Jāni Strengu, Kristapu Kalniņu, Vairi Leibomu, Raivi Voitkūnu un Raivi Zīrupu. Paredzēts, ka viena no šīm ekipāžām iesaistīsies PK izcīņā, sākot ar tās ceturto posmu Vinterbergā vai piekto Laplaņā, bet otra paliks EK apritē. Ķibermanis gatavojas arī pasaules junioru čempionātam no 17. līdz 22. decembrim Īglsā. Tāpat – skeletona braucēji Lelde Priedulēna un Dāvis Dreimanis. Dāvis pirms tam startēs EK posmos Kēnigszē (Vācija), Laplaņā un turpat Īglsā, kas bobsleja un skeletona šīs sezonas kalendārā nomainījusi balto karogu pacēlušo Čezānu.

 

Kalendārs. BOBSLEJS UN SKELETONS

PASAULES KAUSS. 1. posms: no 5. līdz 10. novembrim Leikplesidā (ASV), 2. posms: no 12. līdz 18. novembrim Pārksitijā (ASV), 3. posms: no 19. līdz 25. novembrim Vistlerā (Kanāda), 4. posms: no 3. līdz 9. decembrim Vinterbergā (Vācija), 5. posms: no 10. līdz 16. decembrim Laplaņā (Francija), 6. posms: no 31. decembra līdz 6. janvārim Altenbergā (Vācija), 7. posms un Eiropas čempionāts: no 7. līdz 13. janvārim Kēnigszē (Vācija), 8. posms: no 14. līdz 20. janvārim Īglsā (Austrija), 9. posms: no 11. līdz 17. februārim Sočos (Krievija).

Pasaules čempionāts: no 21. janvāra līdz 3. februārim Sanktmoricā (Šveice).

Pasaules junioru čempionāts: no 17. līdz 22. decembrim Īglsā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+