×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. janvāris, 2014
Drukāt

Lekciju cikls LU vēstures fakultātē (2)

LU logo

 Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultāte (LUVFF) turpina aizvadītā gada decembrī aizsākto publisko lekciju ciklu “Vēstures mozaīka”, portālu LA.lv informēja fakultātes dekāns Andris Šnē. Vēstures interesenti 22. janvārī ir aicināti noklausīties vēstures doktores Valdas Kļavas lekciju ”Liecības par vēsturi mākslas darbos”.

Lekcijas, kuru mērķis ir popularizēt vēsturi un parādīt, ka tā var būt saistoša ikvienam, ik trešdienu notiek VFF telpās Aspazijas bulvārī 5. Kā lektori uzstājas fakultātes mācībspēki. Viduslaiku vēstures speciāliste Valda Kļava savā priekšlasījumā gatavojas atgādināt, ka mākslas darbs nav uzlūkojams tikai kā estētiska vērtība, jo ietver sevī informāciju par laikmetu, kurā radīts. Pētnieki cenšas nolasīt un izprast mākslas darbā iešifrēto laikmeta nospiedumu un izmantot to, lai bagātinātu zināšanas par attiecīgo vēstures periodu.

Lekciju cikls iecerēts līdz februāra vidum. 29. janvārī asociētais profesors Ēriks Jēkabsons interesentu priekšā uzstāsies ar priekšlasījumu ”Latvijas Neatkarības karš un Latvijas bruņotie spēki 1918.-1940.”;

5. februārī profesors Gvido Straube ar ”Brīvmūrniecība kā Apgaismības gadsimta augstākā izpausme”,

12.februārī doktors Andris Šnē ar ”Vikingi: vēsture un mīti”. Lekciju tematikā gan iespējamas atsevišķas izmaiņas. Tās sākas plkst. 18, notiek 513. auditorijā, ilgst pusotru stundu, kam seko laiks diskusijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vēsture iznāk tautā? Princips jau visumā labs. Vienīgi bildīšu apceri mistera Bīna stilā varbūt varētu aizstāt ar ko vērtīgāku, ja tāds tur vispār ir, un ja tas nav galvenais šo fakultāti raksturojošais moto?

    • no visa piedāvājuma tieši V. Kļavas lekcija ir patīkams jaunums, par brīvmūrniekiem un armijniekiem jau vairākkārt dzirdēts

Draugiem Facebook Twitter Google+