×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Leļļu trilleris ar mednieku un medījumu


Medijums_1

17. martā neatkarīgajā teātrī „Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos režisora Mārča Lāča savdabīgs trilleris „Medījums” – leļļu teātra izrāde pieaugušajiem. Skatītāju gaida vecs mednieks, savdabīgas nomedīto zvēru trofejas un izmainīta realitāte.

„Šī ir izrāde par garīgām traumām, kas radušās no mīlestības, kaisles un stiprām ilgām pēc citādas dzīves,” norāda izrādes veidotāji. „Medījuma” sižeta pamatā ir stāsts par to, kā noslēpumainajā meža pasaulē realitāte saaugusi ar absurdiem un neticamiem notikumiem. Vientuļā meža būdā dzīvo vecs Mednieks kopā ar nomedīto zvēru – Truša, Brieža, Āža un Lāča – trofejām, kas nevar vien sagaidīt atriebības stundu.

Izrādes varoņu lomās iejutīsies pieredzējušais aktieris Jānis Skanis, kā arī jaunās paaudzes aktieri Mārtiņš Brūveris, Armands Berģis, Antons Zamišļajevs un pats režisors Mārcis Lācis. Izrādē darbosies arī mākslinieces Martas Batbajarinas veidotās lelles, kā arī skanēs Toma Auniņa mūzika ar Andra Kalnozola tekstiem.

Jaunās izrādes veidotāji sola, ka dažādas leļļu tehnikas un dramatiskā teātra aktieri pastāvēs kā līdzvērtīgi spēles partneri, lai atklātu Mednieka stāstu. Režisors M. Lācis ar izrādi „Medījums” attīsta radošās apvienības „UMKA.lv” iesāktos eksperimentus leļļu teātra jomā Latvijā.

Režisors M. Lācis (1981) absolvējis Latvijas Kultūras akadēmiju 2004. gadā un kopā ar domubiedriem darbojies radošajā apvienībā „UMKA.lv.”, kā arī pietiekami sevi parādījis gan uz dažādām neatkarīgām skatuvēm, gan valsts profesionālajos teātros. M. Lācis iepriekš iestudējis izrādi „Quo vadis?” („Dirty Deal Teatro”). Plašāku ievērību guva viņa Latvijas Nacionālajā teātrī veidotā „Novakars: Kopsavilkums”, par ko režisors saņēma 2010. gada „Spēlmaņu nakts” balvu par spilgtāko debiju. Starp citu, balvu par gada spilgtāko debiju kopā ar Latvijas Leļļu teātra ansambli M. Lācis saņēmis arī par Leļļu teātrī tapušo leļļu izrādi pieaugušajiem – „Karmena. Versija” (2005, režisors A. Mindļins). Apvienības „UMKA.lv” sastāvā saņemta „Dienas” gada balva kultūrā par izrādi „Stāsts par Danielu Reju”, savukārt par dalību filmā „Man patīk, ka meitene skumst” iegūta „Lielā Kristapa” žūrijas speciālbalva par pārliecinošu debiju. Kopā ar Regnāru Vaivaru Nacionālajā teātrī veidota „Skalbi un Valdi” (2010), savukārt Liepājas teātrī jaunais režisors iestudējis izrādi bērniem – „Runcis zābakos”.

Jāpiezīmē, ka DDT ir šobrīd aktīvākais teātris Latvijā, kurā iespējams redzēt leļļu un objektu teātra izrādes pieaugušo auditorijai. Darbība šajā nišā sākās kopā ar radošo apvienību UMKA.lv, kurā strādājis arī M. Lācis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+