Ekonomika
Bizness

LG meitasuzņēmumam “Gaso” izsniegta licence dabasgāzes sadalei 16

Foto-LETA

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) padome AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmumam AS “Gaso” izsniegusi licenci dabasgāzes sadalei, aģentūru LETA informēja SPRK pārstāvji.

Licence komersantam izsniegta uz 20 gadiem – no 2017.gada 7.decembra līdz 2037.gada 6.decembrim.

SPRK padomes lēmums nozīmē, ka sadales pakalpojumus, kurus līdz šim sniedza “Latvijas gāze”, turpmāk Latvijā nodrošinās “Gaso”.

Lai nodrošinātu dabasgāzes tirgus atvēršanu Latvijā, atbilstoši Enerģētikas likumā noteiktajām prasībām, “Latvijas gāze” tika reorganizēta sadalīšanas ceļā, nododot daļu mantas iegūstošajai kompānijai.

Lai nodrošinātu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma sniegšanas nepārtrauktību, “Gaso” bija jābūt iespējai vienlaikus ar minēto aktīvu pārņemšanu no “Latvijas gāzes” sākt dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma sniegšanu. SPRK secināja, ka “Gaso” rīcībā ir visi aktīvi, lai nodrošinātu sadales pakalpojumu sniegšanu.

Vienlaikus SPRK noteikusi, ka no 2017.gada 7.decembra “Gaso” piemēros SPRK apstiprinātos dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, ievērojot SPRK lēmumu, kas nosaka, ka dabasgāzes sadales pakalpojumu gala tarifi ir jāpārrēķina no normālkubikmetriem uz enerģijas vienībām, līdz dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifu apstiprināšanai “Gaso”.

Jau vēstīts, ka “Gaso” darbu sāka 1.decembrī. Par uzņēmuma valdes priekšsēdētāju iecelta bijusī Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane. “Gaso” valdē iecelts arī Antons Bubenovs, Joahims Hokerts, Baiba Bebre un Aleksandrs Koposovs.

“Gaso” pamatkapitāls ir 39,9 miljoni eiro, kuru veido 39,9 miljoni akciju viena eiro nominālvērtībā.

Tāpat ziņots, ka “Latvijas gāzes” akcionāri ārkārtas sapulcē augusta vidū atbalstīja uzņēmuma reorganizāciju, nodalot sadales sistēmas operatoru un izveidojot “Gaso”.

Atbilstoši Eiropas Savienības un Enerģētikas likuma prasībām “Latvijas gāzei” līdz 2018. gada 1.janvārim bija jānodala dabasgāzes tirdzniecība un sadale. Atšķirībā no pārvades un uzglabāšanas nodalīšanas, kas tika veikta 2016.gadā, izveidojot AS “Conexus Baltic Grid”, uz sadales un tirdzniecības nodalīšanu neatteicas prasība par īpašnieku maiņu. Līdz ar to nodalāmā sabiedrība var būt meitasuzņēmums.

LA.lv