×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

“Lielais dzintars” ieguvis publikas balvu prestižajā “Architizer A+ Awards”

Indriķa Stūrmaņa fotoIndriķa Stūrmaņa foto

Arhitekta Folkera Gīnkes biroja izstrādātais koncertzāles “Lielais dzintars” projekts ieguvis publikas balvu prestižā starptautiskā arhitektūras konkursā “Architizer A+ Awards”, LA.lv pavēstīja koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Kategorijā “Kultūras telpa/teātris” Liepājas koncertzāle bija nominēta līdzās vēl četriem kultūras objektiem no visas pasaules – Harbinas opernamam (Ķīna), koncertzālei “Stormen” Būdē (Norvēģija), konferenču centram Katovicē (Polija) un Šekspīra teātrim Gdaņskā (Polija), no kuriem pēdējais ieguvis kategorijas žūrijas balvu.

Balsojumā kopskaitā piedalījušies aptuveni 400 tūkstoši balsotāju no vairāk nekā simt valstīm, bet par uzvarētājiem tiek uzskatīti vairāk nekā 200 darbu, jo projekti tika vērtēti vairāk nekā simt kategorijās.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija notiks 12. maijā Ņujorkā.

Kā iepriekš ziņots, “Architizer A+ Awards” ir nozīmīga apbalvojumu programma, kuras uzdevums ir veicināt un atbalstīt gada labākos veikumus arhitektūrā. Balvas mērķis ir veicināt jēgpilnas arhitektūras novērtēšanu un atzīšanu pasaulē.

Konkursa finālistus ik gadu izvēlas starptautiska žūrija, kurā darbojas 300 jomas profesionāļi. Projektu pamata atlases kritēriji konkursa ietvaros skar arhitektūras formu, funkcionalitāti un novitāti, liela nozīme ir piešķirta arhitektūras iecerei un vīzijai.

“Architizer” ir viena no pasaulē lielākajām arhitektūras datu bāzēm internetā, kurā apkopotas vairāk nekā 100 000 pasaules prestižāko un lielāko uzņēmumu ēkas. Datu bāze ir populārs un pieprasīts interneta resurss arhitektu, studentu un citu interesentu vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+