×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. septembris, 2016
Drukāt

“Lielajā dzintarā” neparastāka “Baltā grāmata”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 2. oktobrī plkst. 16 koncertzāles “Lielais dzintars” Eksperimentālajā skatuvē norisināsies izrāde 1.-5.klašu skolniekiem “Baltā grāmata”, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem, kur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopā atklāt apkārt esošo pasauli.

Palīgā ņemot Jāņa Jaunsudrabiņa “Baltās grāmatas” tekstu, divus aktierus, visu ceļojuma dalībnieku iztēli un dažus teatrālus brīnumus, soli pa solim no ikdienišķām lietām tiek radīta izrāde.

“Skatītāji tiek aicināti kļūt par izrādes dalībniekiem un radītājiem – kopīgi tiek vākts siens un jāts uz maisiem pieguļā, lai pēc tam apgultos zālē un skatītos zvaigžņotās vasaras nakts debesīs. Tas ir kopīgs piedzīvojums, kuru katram izrādes dalībniekam būs iespēja pēc tam atkārtot pašam, iesaistot savus mājiniekus un viņu iztēli,” stāsta koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane.

Teātra apskatniece Ilva Lorence par izrādi raksta: “Es ļoti daudz smējos. Tā, kā sen nebiju smējusies. Un bērni smējās. Smiekli vieno un izraisa tikai vēl lielākus smieklus.”

Jaunā režisore Inga Tropa aicina ģimenes apmeklēt izrādi: “Galvenais varonis Jančuks ir vērotājs, man liekas, ka mums ikdienā tieši pietrūkst nedaudz piebremzēt un pavērot, kas notiek apkārt. Mēs kopā par maz vakarējam, jo, pat ja sanākam kopā, fonā vienmēr ir televizors.”

Izrāde nominēta “Spēlmaņu nakts 2014” balvai kategorijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem”. Scenogrāfe Inga Alsiņa, gaismu mākslinieks: Jānis Sniķers. Lomās: Lauma Balode un Jānis Znotiņš.

Biļešu cena: 6 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+