×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Lielvārdes mērs pēc auditoru ziņojuma: Cerams, esam ārā no „vekseļa bedres” (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs I. Balodis

Atzinumā, ko Lielvārdes novada dome saņēmusi no auditoru kompānijas „Deloitte Latvia”, lasāms, ka Jāņa Āboliņa vienpersoniski parakstītais dokuments nav uzskatāms par saistošu, ja neuzrodas jauni fakti vai pierādījumi.

“Risku vai nu nav, vai arī tie ir ļoti minimāli. Atzinums ir pārsūtīts gan Finanšu ministrijai, gan Valsts kontrolei. Protams, vēl notiks atsevišķas tikšanās gan ar valsts iestāžu, gan ar auditoru kompānijas pārstāvjiem. Tajā pašā laikā mums gribētos ticēt, ka vairāk kā pusgadu ieilgušais process būs noslēdzies un beidzot varēsim turpināt darbus, kā arī vairāk pievērsties citām, ne mazāk svarīgām novada aktualitātēm,” paziņojumā medijiem otrdien pauž jaunais Lielvārdes mērs Imants Balodis.

Balodis atgādina, ka nu jau vairāk kā pusgadu gan publiskajā telpā, gan arī Lielvārdes novadā, viens no apspriestākajiem jautājumiem ir bijušā domes priekšsēdētāja Jāņa Āboliņa vienpersoniski parakstītais vekselis. “Nenoliedzami, tas ir kavējis mūsu darbu. Visu šo laika posmu mēs nevarējām saņemt kredītus ES fondu projektu realizēšanai, kā arī izsniegt galvojumus pašvaldības kapitālsabiedrībai „Lielvārdes Remte”, kā rezultātā tika kavēta novada attīstība,” viņš stāsta.

Deputāti nolēma piešķirt finansējumu no pašvaldības rezerves fonda līdz 10 000 eiro, lai slēgtu līgumu ar starptautisku auditoru kompāniju, kas izvērtētu iepriekšējā domes priekšsēdētāja rīcības tiesiskumu, kā arī sniegtu savus priekšlikumus iespējamiem risinājumiem. Tūlīt pēc tam tika noslēgts nolīgums ar starptautisko auditoru kompāniju „Deloitte Latvia”, kas apņēmās šo Finanšu ministrijas prasību izpildīt noteiktajā termiņā – līdz 29.jūlijam. Šāds gadījums Latvijā ir pirmo reizi, turklāt te iesaistītas starptautiskas kompānijas. Līdz ar to situācija jāpēta ne tikai valsts, bet arī starptautiskā līmenī.

“Šobrīd atzinumā, ko esam saņēmuši no „Deloitte Latvia” lasām, ka Jāņa Āboliņa vienpersoniski parakstītais dokuments nav uzskatāms par saistošu, protams, ja neuzrodas jauni fakti vai pierādījumi. Risku vai nu nav, vai arī tie ir ļoti minimāli. Atzinums ir pārsūtīts gan Finanšu ministrijai, gan Valsts kontrolei. Protams, vēl notiks atsevišķas tikšanās gan ar valsts iestāžu, gan ar auditoru kompānijas pārstāvjiem. Tajā pašā laikā mums gribētos ticēt, ka vairāk kā pusgadu ieilgušais process būs noslēdzies un beidzot varēsim turpināt darbus, kā arī vairāk pievērsties citām, ne mazāk svarīgām novada aktualitātēm,” uzsver mērs.

“Cerībā, ka būsim tikuši ārā no „vekseļa bedres”, vēlos teikt, ka šis ir bijis liels pārbaudījums mums visiem. Runas par mums šī jautājuma dēļ ir piepildījušas publisko telpu un raisījušas neuzticību. Kā, piemēram, iepriekš Jānis Āboliņš bija norādījis, ka pašvaldība pieļāvusi kļūdu, iekļaujot informāciju par vekseli publiskajā gada pārskatā, līdz ar to daļa vainas par šo jāuzņemas visiem, kas pie tā strādājuši. Šeit vēlamies atzīmēt, ka gan Valsts kontrole, gan arī “Auditorfirma Šķibele un Partneri” iepriekš norādīja, ka šādu informāciju nevaram neiekļaut publiskajā pārskatā. Lai gan J.Āboliņš vekseli parakstījis vienpersoniski, konkrētajā laika posmā viņš bijis Lielvārdes novada domes priekšsēdētājs. Tas nozīmē, ka nevaram pilnībā norobežoties no darbībām, ko viņš veicis pašvaldības vārdā,” viņš turpina.

Šobrīd pašvaldībai zaudējumi mērāmi nerealizētos projektos un naudā, kas iztērēta audita veikšanai.

Mērs norāda, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsāka resorisko pārbaudi, kas turpinās joprojām. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pārstāvji gan vēl līdz šim nav bijuši pašvaldībā, lai klātienē veiktu pārbaudes, taču ir pieprasīta informācija par J. Āboliņa parakstītajiem dokumentiem. Arī pašvaldības pārstāvji vairākkārt sazinājušies ar biroju, lai noskaidrotu, kā sokas ar lietas izmeklēšanu. Tomēr līdz šim tikai saņēmuši atbildi, ka ir uzsākta un turpinās resoriskā pārbaude.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik naivi un ja kāds nopietni laidīs protestā? Cik bezatbildīgi un nekas – pat kūdra Siguldas purvā nav jārok… Pie Kārļa jau ar tiesas papīru būtu jau sarakts pirmais vagons…

    • tak jau,ka prata padalīties…
      Paies kāds laiciņš un valstij vajadzēs sākt maksāt kādus mistiskus galvojumus…

Draugiem Facebook Twitter Google+