×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Liepājā desmito gadu risināsies stādu tirgus “Pavasaris ziedos”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada 17. maijā no plkst. 9 Liepājas Rožu laukums greznosies dažādās ziedu krāsās un smaržās, pulcējot kopā stādaudzētājus no visas Latvijas, pasākumā “Pavasaris ziedos”, stāsta Liepājas Latviešu biedrības nams Kultūras darba menedžere Laura Giptere.

Pateicoties liepājnieku mīlestībai pret ziediem un citiem krāšņumaugiem, stādu tirgus “Pavasaris ziedos” Rožu laukumā norisināsies jau desmito gadu. Šogad daiļdārzu un mazdārziņu cienītājus ar stādiem iepriecinās vairāk kā 40 Latvijas stādu audzētāji, kuru sortimentā atradīsiet interesantu, daudzveidīgu, kā arī Latvijas klimata apstākļiem atbilstošu piedāvājumu.

“Pavasaris ziedos” piedalīsies gan individuālās dārzniecības un kolekcionāri, gan Latvijā lielākie un atpazīstamākie stādaudzētāju uzņēmumi, kā SIA “Grobiņas ziedi”, ZS “Pīlādži”, ZS “Bērziņi”, ZS “Liepas”, stādaudzētava “Blīdene”, ZS “Īve”, “Pūres dārzi” un daudz citas. Dalībnieki Liepājā ieradīsies no Latvijas malu malām – Liepājas, Ventspils, Rīgas, Siguldas, Tukuma, Talsiem, Dobeles, Jelgavas, Bauskas un citiem novadiem, kā arī no Lietuvas.

Katru gadu dārznieki pārsteidz ar jaunu, vēl neredzētu augu šķirņu piedāvājumu. Šogad stādu sortimentā būs redzami visplašāko ziemciešu, vīteņaugu, ziedošo krūmu, daudzveidīgu, izsmalcinātu rožu stādi, augststumbru rozes, ūdens rozes, rododendri, dekoratīvo lapu krūmi, ceriņu stādi, smiltsērkšķu stādi, dārza mellenes, vīnogu stādi, viengadīgo augu stādi un daudz citu augu. Savukārt, lai sākotnēji izveidotu augšanai labvēlīgus apstākļus, tirgotāji piedāvās ekoloģiski tīru, cilvēkiem un apkārtējai videi draudzīgu mēslojumu un augu aizsardzības līdzekļus, kā arī dārza inventāru un darba aizsardzības līdzekļus.

Amatnieku sortimentā būs daudzveidīgas keramikas dārza figūras un koka dārza mēbeles. Pasākuma dalībnieku saimi papildinās dārza tehnikas tirgotāji.

Liepājas Latviešu biedrības nams – aicina Liepājas iedzīvotājus un pilsētas viesus ļauties īstam pavasara baudījumam un apmeklēt stādu svētkus “Pavasaris ziedos”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+