Kultūra
Teātris un kino

Liepājā rādīs “Spēlmaņu nakts” balvai nominēto izrādi “Andrievs Niedra”0

Foto: Inga Plūme

Trešdien, 21.augustā, plkst.19 festivāla “Via Baltica” laikā koncertzālē “Lielais dzintars” būs skatāma Spēlmaņu nakts balvai 2015./2016.gada sezonā nominētā “Dirty Deal Teatro” izrāde “Andrievs Niedra”, informēja festivāla sabiedrisko attiecību koordinatore Anna Paula Pujēna.

Festivāls “Via Baltica” jau devīto reizi ar mākslas starpniecību aicinās runāt par visu trīs Baltijas valstu brīvību, neatkarību un tās iegūšanas sarežģītajiem un dramatiskajiem ceļiem, uz Liepāju un citām Kurzemes pilsētām atvedot gan atzinību jau guvušas, gan speciāli festivālam radītas džeza un klasiskās mūzikas koncertprogrammas, vairākas jaunākās latviešu kino filmas, mākslas un dokumentālās izstādes, kā arī teātra izrādes.

1919. gads Latvijas vēsturē bija strauju pārmaiņu un haosa laiks, kad pēc Pirmā pasaules kara jukām, tika meklēts labākais valsts veidošanas modelis. Kā stāsta izrādes “Andrievs Niedra” veidotāji, jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot idejai, ka Latvijas valsts dibināšana 1918.gada 18.novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, kas Latviju aizveda pie demokrātiskajām vērtībām. “Vai rakstnieks Andrievs Niedra bija latviešu patriots vai tautas nodevējs?” izrādes veidotāji režisors Valters Sīlis un dramaturgs un izrādes galvenais aktieris Kārlis Krūmiņš uz šo jautājumu skaidru atbildi nesniedz.

Starp izrādes veidotājiem ir arī aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, scenogrāfs Uģis Bērziņš un gaismu mākslinieks Lauris Johansons. Līdzās Kārlim Krūmiņam uz skatuves kāps aktieris Emīls Kivlenieks.

Saistītie raksti
LA.lv