×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
23. novembris, 2015
Drukāt

Liepājā sākti ziemas sezonas ielu uzturēšanas darbi

Foto: FotoliaFoto: Fotolia
Uzziņai

Sazinoties:
1) pa diennakts mobilo telefonu: 22011963;
2) pa epastu: info@kpliepaja.lv;
3) izmantojot twitter kontu: @kpliepaja,
iedzīvotāji Komunālo pārvaldi var informēt par pilsētas ielu stāvokli ziemas sezonā.

Naktī uz svētdienu, 21. novembri, Liepājā šajā ziemas sezonā pirmo reizi notika brauktuvju kaisīšana. Darbi veikti uz abiem tiltiem pāri Tirdzniecības kanālam, to brauktuves divas reizes apstrādājot ar pretslīdes maisījumu, lai novērstu apledojuma veidošanos.

Taču „Komunālās pārvaldes” Ziemas dienests, kas organizē ielu braucamās daļas uzturēšanu ziemā, darbu sācis jau no 1. novembra. Ir sagatavoti rīkojumi par 2015./2016. gada ziemas sezonas darbu organizēšanu, iesaistītajiem darbiniekiem, veikta viņu intruktāža par to, kā izvērtēt, pasūtīt, koordinēt, kontrolēt ielu tīrīšanu, izpildes laiku, kvalitāti utt.
Ik mēnesi tiek sastādīts Ziemas dienesta diennakts dežurantu darba grafiks.

Ielu uzturēšana ziemas sezonā notiks atbilstoši pilsētas noteikumiem „Par ielu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”, kas apstiprināti ar 2009. gada 3. decembrī, kā arī saskaņā ar līgumu, ko SIA „Komunālā pārvalde” ir noslēgusi ar Valsts akciju sabiedrību (VAS) „Latvijas autoceļu uzturētājs” Liepājas ceļu rajonu. Šis uzņēmums ir veicis pakalpojuma sniegšanā nepieciešamās tehnikas pārbaudes, iepirkts kaisāmais materiāls, veikti citi priekšdarbi.

Uzturēšanas prioritāte ir noteikta maģistrālajām ielām un ielām ar sabiedriskā transporta satiksmi, jo no šo ielu stāvokļa ir atkarīga autotransporta satiksmes funkcionēšana kopumā pilsētā. Vispirms tiks nodrošināta A, A1 un B klases ielu uzturēšana un tīrīšana noteiktajos termiņos un kvalitātē.

Autoceļu uzturētāji nesola un noteikumi tomēr neuzliek par pienākumu nekavējoši A un A1 klases ielas notīrīt gluži kā vasarā. Atbilstoši noteikumiem, Liepājā mainīgos laika apstākļos uz brauktuvēm ziemas laikā pieļaujams sniega kārtas biezums līdz 6 cm, slapja sniega un sāls/smilts maisījuma kārta līdz 3 cm vai pat ledus rises – līdz 3 cm, tātad – ir pieļaujama ledus vai sniega kārtas atrašanās uz brauktuves.

Lai kontrolētu uzdoto darbu izpildi, ielu kaisīšanas/tīrīšanas tehnika arī šajā sezonā būs aprīkota ar GPS sistēmu, kas fiksēs tehnikas pārvietošanos pilsētā. Tā ir papildu iespēja vizuālajai kontrolei, ko veic Ziemas dienesta dežurants.

Gaidāmajā ziemas sezonā, no 2015. gada 1. novembra līdz 2016. gada 1. aprīlim, brauktuvju uzturēšanas darbu apmaksai plānots finansējums kopumā nedaudz vairāk nekā iepriekšējā sezonā – uz 1. novembri 827 273 eiro apmērā (2014. gadā bija plānoti 788 173 eiro).

Gadījumā, ja līdzekļu nepietiks, tos SIA “Komunālā pārvalde” no Domes lūgs papildus, kā tas darīts iepriekš.

No ielu ziemas uzturēšanas budžeta summas tiks apmaksāta ne tikai ikdienas uzturēšana (kaisīšana, attīrīšana no irdena sniega), bet arī sniega izvešana. Ja sniega izvešana būs nepieciešams, tā notiks tikai pēc Domes izpilddirektora atsevišķa rīkojuma.

Kopējo finansējumu ielu uzturēšanai ziemā veido ostas nodevas, Autoceļu fonds, valsts dotācija tranzītceļu tīrīšanai pilsētas teritorijā un pilsētas pamatbudžeta nauda.

„Komunālā pārvalde” jau vairākas sezonas organizē arī veloceļu tīrīšanu. Šo darbu veiks SIA „Tranzīts – L” – uz ilgtermiņa ielu (ceļu) kopšanas līguma pamata. Šie darbi tiks organizēti tāpat kā iepriekšējos gados, saskaņā ar Liepājas pilsētas Domes izpilddirektora rīkojumu par veloceļu uzturēšanas klasēm. Tas nozīmē, ka veloceļu klases ir noteiktas pēc to noslogojuma; uzkopšanas kārtība un termiņi ir sadalīti saskaņā ar tiem.

Veloceļu uzturēšanas izmaksas plānotas 147 000 eiro – no veloceļu ikdienas uzturēšanas līdzekļiem. Izmaksas būs atkarīgas no sniega un apledojuma apstākļiem.

Bezsniega apstākļos veloceļu segumu uzkops mehanizēti, to attīrot no saslaukām un sīkiem gružiem.

Autovadītāji un ikviens satiksmes dalībnieks arī aicināts saprast, ka ziemas apstākļos pilsētas ielas kādu laiku var būt slidenas un nenotīrītas. No brīža, kad sāk snigt un veidojas apledojums, līdz mirklim, kad tiek notīrītas un nokaisītas brauktuves, paiet vairākas stundas.

Autobraucējiem ir jāizvēlas laika apstākļiem atbilstošs braukšanas ātrums, automašīnām nepieciešams uzlikt ziemas riepas, tās nepieciešams uzturēt tehniskā kārtībā, kā arī braukt uzmanīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+