×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. marts, 2018
Drukāt

“Liepājas Metalurga” izsolēs necer atgūt visu valsts prasījuma summu (4)

Foto - LETA/Evija TrifanovaFoto - LETA/Evija Trifanova

Arhīvs. "Liepājas Metalurgs" ražotne.

Maksātnespējīgā AS “KVV Liepājas metalurgs” mantas izsolēs atgūt visu valsts prasījuma summu, visticamāk, neizdosies, otrdien pēc valdības sēdes sacīja Privatizācijas aģentūras (PA) vadītājs Vladimirs Loginovs.

PA vadītājs informēja, ka valsts kopējā prasījuma summa pret “KVV Liepājas metalurgu” patlaban ir 62 miljoni eiro plus soda nauda. “Patlaban izsludinātas sešas izsoles, kurās izsola mantu, kas ieķīlāta par labu PA meitasuzņēmumam SIA “FeLM”, un izsoļu kopējā sākumcena ir aptuveni septiņi miljoni eiro. Patlaban negribētu spekulēt, par to, kādu summu izsolēs izdosies atgūt, taču tā netuvosies 60 miljoniem,” sacīja Loginovs.

Viņš norādīja, ka izsoļu sākumcenas ir noteiktas atbilstoši mantas novērtējumam. Loginovs norādīja, ka patlaban arī nevar prognozēt, cik daudzi interesenti reģistrēsies izsolēm un vai tādi vispār būs. Loginovs piebilda, ka gadījumā, ja pirmās izsoles būs neveiksmīgas, pastāv divas iespējas – rīkot jaunas izsoles, vai arī PA meitasuzņēmuma “FeLM” personā pārņemt mantu un tālāk to mēģināt pašai pārdot.

Tāpat Loginovs piebilda, ka patlaban nekādus sarežģījumus nerada tas, ka “KVV Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators Guntars Koris marta sākumā zaudējis sertifikātu. “Līdz brīdim, kamēr tiesa iecels jaunu administratoru, Koris pilda savus pienākumus, pēc tam būs jauns administrators,” sacīja Loginovs.

Savukārt ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V)  ziņu aģentūrai LETA norādīja, ka par maksātnespējīgā AS “KVV Liepājas metalurgs” mantas izsolēm ir interese. Ministrs gan atturējās prognozēt, vai un cik daudz dalībnieku piedalīsies izsolēs. “Kamēr nav notikusi dalībnieku reģistrācija, kamēr nav iemaksāta garantijas maksa, no prognozēm atturēšos,” teica Ašeradens.

Tāpat ekonomikas ministrs pagaidām nevēlējās prognozēt, cik lielu summu izsolēs varētu atgūt, vienīgi piebilda, ka “”KVV Liepājas metalurga” epopejas pēdējā fāzē, kad sāka meklēt uzņēmuma pircēju un kad tika nolemts rīkot izsoles, bija jau skaidrs, ka visu atgūt neizdosies”.

Jautāts, kā vērtē valsts savulaik izsniegto galvojumu uzņēmumam “Liepājas metalurgs”, Ašeradens norādīja, ka valstij ir rūpīgāk jāvērtē, kā izsniegt garantijas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 26.februārī sākās elektroniskā izsole maksātnespējīgā “KVV Liepājas metalurgs” elektrotēraudkausēšanas ceham un tur esošajai kustamai mantai – cehā uzstādītajām tehnoloģiskajām iekārtām un mašīnām kā lietu kopībai, kā arī četriem uzņēmumam piederošajiem nekustamajiem īpašumiem.

Liepājā, Brīvības ielā 94, esošā elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena ir noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Tāpat 26.februārī sākās izsoles Liepājā esošajiem nekustamajiem īpašumiem ar adresi Brīvības ielā 92A, Brīvības ielā 94A, Brīvības ielā 100, Brīvības ielā 100B. Šo četru nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 313 000 eiro.

Izsoles notiks elektronisko izsoļu vietnē “izsoles.ta.gov.lv”. Tās tiks slēgtas 28.martā, plkst.13.

Savukārt velmētavas mantas izsole notiks 20.martā, plkst.12, Liepājā, Brīvības ielā 93, un tās sākumcena ir noteikta 1,33 miljonu eiro apmērā.

“KVV Liepājas metalurgs” par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Neticami ! Mums ir tik gudriun daudz speciālisti valdībā , tik veiksmīgi politiķi ! Tas ir pārpratums! Kas to būtu domājis ?! Nu kā viņiem ,bēdulīšiem ,tā sanāca ?

 3. Nu labs, ko vairāk teikt.
  Nekādu brīnumu. Latvijas standarts un ne vairāk.
  Valstī viss kārtībā. Viss pa vecam.
  Respektīvi valstij ir 62 miljonu tīrais pasījums. Ja nemaldos savulaik galvojot ieguldīja manu, tavu, jeb nodokļu maksātāju naudu.
  Ieguldīja štellē, kur nodrošinājums ir 7 miljonu vērts. 7 miljoni tika nodrošināti ar 62 miljoniem. Nav slikti. Teicama kriminālštelle, jo par biznesu to nenosaukt. Tādejādi tiktu izsmiets termina “bizness” jēga un būtība.
  Es brīnos un nesaprotu, kur Valstij vēl ir naudas? Es saprotu, ka Valsts parāds ir jau jāmaksā līdz 3 augumam un neiet runa par atdošanu, bet gan par parāda atdošanu (nosacītu) caur pārkreditēšanos.
  Bet visa tā rezultātā:-
  Ģenproks mierīgs, jo bez komandas neko nedarīs, lai gan zobens joprojām ass. Maiziņš veiksmīgi pārvēlējies un mazliet iesvīdis var mierīgi čučēt uz saviem maisiem, kā arī klusībā lūgt, lai tik kāds ko nepajautā.
  Nu un Rungainis kā vienmēr māca, komentē, jeb kā sacīt jāsaka aktīvojas. Latvijas dižgars.
  Bet Es šajā sakarā, kā daļa no naudiņas sarūpētājiem vēlos tik vien kā pazemīgi lūgt. Vai manis algotās tiesību aizsardzības iestādes nevarētu tā vienkārši un uztverami izskaidrot kā tika izmantoti šie 62 miljoni un līdz santīmam. Kā arī to, vai kādiem nav jāsēž būriņā?
  Bet kopumā Valstī viss kārtībā, esam mierīgi. Šodien tikai otrdiena.
  Atgādinājums premiālajai ierēdniecībai. Nedēļas nogalē neaizmirstat apciemot savus mīļos, savus sirmīšus. Neaizmirstat pabalstīt ar pārtiku un medikamentiem un naudiņu rēķiniem. Mīļie un attālākie, lai sitas paši.
  Ei Jūs uzraugi un kontrolētāji!
  Jums neriebjas nedēļas nogalēs ar pārtikas kulēm pie vecākiem skraidīt un attālāku kaulu no kaula izlikties neredzam, lai viņš cīnās kā māk.
  Varbūt vienreiz pietiks un amata aprakstus sāksiet pildīt pēc likuma, bet nevis pēc norādēm no augšas, un norādošajai augšai ierādīsiet atbilstošo vietu.

Draugiem Facebook Twitter Google+