×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2013
Drukāt

“Liepājas metalurgs” plāno 8%-10% darbinieku atlaišanu

Foto - LETAFoto - LETA

Situācijai nozarē un uzņēmumā saasinoties, grūtībās nonākušais metalurģijas uzņēmums AS “Liepājas metalurgs” plāno samazināt darbinieku skaitu par 8%-10%, vēsta laikraksts “Dienas Bizness”.

Patlaban visu struktūrvienību vadītāji gatavojot valdei priekšlikumus par darbaspēka optimizācijas iespējām.

“10.aprīlis uzņēmumā ir algas diena, un mēs burtiski mēģinām sagrabināt naudu, lai neaizkavētu darba samaksu,” laikrakstam teicis “Liepājas metalurga” padomes priekšsēdētājs un lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.

Ja janvārī rūpnīca strādāja ar pilnu jaudu, tad februārī un martā – ar aptuveni 60% jaudu, bet aprīlī būšot vēl mazāks noslogojums.

Zaharjins “Dienas Biznesam” skaidrojis, ka tērauda ražošanas nozarē visā pasaulē valda dziļa krīze. Pagaidām lejupslīde turpinās, un pirmās pozitīvas pazīmes esot gaidāmas ne agrāk kā šā gada beigās.

Kā ziņots, otrdien izplatītā paziņojumā “Liepājas metalurgs” izteica cerību, ka Ministru kabinets atradīs iespēju atbalstīt īslaicīgās grūtībās nonākušo uzņēmumu, tā 2300 darbiniekus rūpnīcā un ap 15 000 strādājošo kopā saistītajos uzņēmumos. Šo cilvēku darbs uzņēmumam ļauj nodrošināt gada apgrozījumu 430 miljoni eiro (301 miljons latu), eksporta apjomu 98% apmērā un 2012.gadā nodokļos samaksātos 9,4 miljonus latu.

“Nozare.lv” jau ziņoja, ka saskaņā ar audita ziņojums uzņēmums ir tuvu maksātnespējai, kā arī tam ir būtiskas likviditātes problēmas. Auditora “Ernst&Young” veiktā jutīguma analīze paredz naudas līdzekļu trūkumu “Liepās metalurgā” 2013.gada beigās aptuveni 96,1 miljona latu apmērā atkarībā no dažādu apstākļu īstenošanās.

“Liepājas metalurgam” aprīlī jāveic kārtējais maksājums Itālijas bankai “UniCredit S.p.A” 7 780 450 eiro jeb 5 468 130 latu apmērā. Ja “Liepājas metalurgs” nevarēs veikt maksājumu, tad to darīs Valsts kase, atzinis finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+