×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. novembris, 2012
Drukāt

Lietuva balsojumā par palestīniešu statusa maiņu atturēsies

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuva balsojumā par ANO pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu palestīniešu pašpārvaldei atturēsies, jo pārējo Eiropas Savienības dalībvalstu starpā šajā jautājumā nav vienotības, paziņoja prezidente Daļa Grībauskaite.

“Tā kā ES, cik es zinu, nav noformulējusi kopīgu nostāju – aptuveni deviņas valstis to atbalsta, bet pārējās atturēsies -, Lietuva balsojumā atturēsies,” paziņoja Grībauskaite. Tikmēr nedz Latvijas prezidents Andris Bērziņš, nedz Igaunijas prezidents Tomass Ilvess neatklāja, kā balsos viņu pārstāvētās valstis. Ilvess norādīja, ka Tallina vēlētos, lai ES dalībvalstis šajā jautājumā ieņemtu vienotu nostāju, kamēr Bērziņš izteicās, ka par gaidāmo balsojumu būtu vēl pāragri runāt. “Latvijas delegācija nav redzējusi priekšlikuma galīgo versiju, tas joprojām ir atklāts jautājums,” sacīja Rīgas pils saimnieks.

Tajā pašā laikā virkne ES dalībvalstu jau atklājušas savu nostāju pirms rīt ANO Ģenerālajā asamblejā paredzētā balsojuma. Francija ANO nolēmusi atbalstīt pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu palestīniešiem, apliecināja ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss. Francija kopā ar vēl desmit ES dalībvalstīm pērn arī atbalstīja palestīniešu uzņemšanu Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā (UNESCO). Sagaidāms, ka vairums šo ES dalībvalstu palestīniešus atbalstīs arī ceturtdien paredzētajā balsojumā. Dānija apliecināja, ka tā plāno atbalstīt pieaicinātās valsts statusa piešķiršanu palestīniešiem.

Taču citas ES dalībvalstis, kuras pērn atbalstīja palestīniešus UNESCO, ir mainījušas savu nostāju. Viena no tām ir Beļģija, kura pērn balsoja par palestīniešu uzņemšanu UNESCO, bet ceturtdienas balsojumā plāno atturēties. Savukārt Britānija, kas pērn UNESCO balsojumā atturējās, pieļāvusi iespēju ceturtdien balsot par palestīniešu lūgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+