Pasaulē

Lietuva neizdod uzturēšanās atļaujas 18 fiktīviem ārvalstu uzņēmējiem 16

Lietuvas Migrācijas departaments atteicies izdot uzturēšanās atļaujas 18 fiktīviem ārvalstu uzņēmējiem.

Kā piektdien paziņojis departaments, uzturēšanās atļauju pieprasījumi no divu uzņēmumu akcionāriem, direktoriem un valdes locekļiem saņemti pērn novembrī.

“Izskatot minēto ārvalstnieku pieprasījumus, Migrācijas departamentam radās aizdomas, ka šo ārvalstnieku ieceļošanas īstais mērķis ir nevis nodarboties ar likumīgu uzņēmējdarbību Lietuvā, bet tikai legalizēt savu atrašanos Eiropas Savienībā,” teikts paziņojumā.

Departaments konstatējis, ka abi uzņēmumi identiski imitē darbību un deklarē pakalpojumu sniegšanu vieniem un tiem pašiem klientiem. Aizdomas vēl vairāk pastiprinājis apstāklis, ka šie uzņēmumi slēguši līgumus ar kādu kompāniju, kas reģistrēta Honkongā, kur pievilcīgas nodokļu politikas dēļ nereti tiek reģistrēti ārzonas uzņēmumi.

Šī kompānija katram no abiem uzņēmumiem 2016.gada septembra beigās pārskaitījusi bankas kontos vairāk nekā 50 000 eiro no kāda bankas konta Latvijā.

Ārvalstnieki Migrācijas departamenta lēmumus nepiešķirt viņiem uzturēšanās atļaujas pārsūdzējuši tiesās, bet tās šīs sūdzības noraidījušas.

LA.lv