×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
6. aprīlis, 2018
Drukāt

Lietuva plāno pārcelt Viļņā esošos cietumus ārpus galvaspilsētas

Foto - Edijs Pālēns/LETAFoto - Edijs Pālēns/LETA

Ilustratīvs foto.

Lietuvas Ieslodzījuma vietu departaments iecerējis pārcelt ārpus Viļņas visus tur esošos cietumus, tai skaitā Luķišķu izmeklēšanas izolatoru, kas atrodas pašā galvaspilsētas centrā, žurnālistiem piektdien pastāstījis iekšlietu ministrs Eimutis Misjūns.

Viļņā līdz ar Luķišķu izolatoru atrodas arī Ieslodzījuma vietu departamenta Mācību centrs, labošanas darbu iestāde un tā dēvētais pusceļa nams, kur nelielā skaitā brīvākā režīmā dzīvo par viegliem vai vidēji smagiem noziegumiem notiesāti cilvēki, kam līdz atbrīvošanai nav palicis vairāk par pusgadu.

Kā norādījis Ieslodzījuma vietu departamenta vadītājs Roberts Krikštaponis, cietumu pārvietošanas plānu paredzēts izstrādāt gada laikā. Saskaņā ar provizoriskām aplēsēm tas varētu izmaksāt vismaz 80 miljonus eiro, jo ārpus Viļņas būtu jāuzbūvē jauns cietums.

“Pirmkārt, tā mēs atbrīvotu papildu vietu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem,” viņš stāstījis. “Uzlabotos apstākļi arī pašiem ieslodzītajiem, jo šobrīd mums nākas viņiem daudz maksāt par sliktiem ieslodzījuma apstākļiem.”

Luķišķu izolatoru pārcelt ārpus Viļņas jau mēģinājušas arī iepriekšējās valdības, taču bez panākumiem. Iepriekšējais mēģinājums cieta neveiksmi 2015.gadā, kad saistībā ar aizdomām par necaurskatāmu iepirkuma konkursu un nespēju vienoties par cenu izjuka plāns pārcelt to uz Kauņas rajona Pravienišķēm, kur jau atrodas liela labošanas iestāde.

Iekšlietu ministrs arī norādījis, ka Ieslodzījuma vietu departaments plāno optimizēt soda izciešanas iestāžu sistēmu, apvienojot tās vienā juridiskajā personā. Pašlaik Lietuvas cietumu sistēmā ir 18 iestādes, kuru kopējais budžets sasniedz aptuveni 71 miljonu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+