×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. maijs, 2017
Drukāt

Lietuva satraukta: “Zapad” simulēs uzbrukumu NATO (4)

Mācības "Zapad". Foto Reuters/Scanpix/LETAMācības "Zapad". Foto Reuters/Scanpix/LETA

Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības “Zapad”, kas septembrī notiks netālu no Lietuvas robežas, rada satraukumu, jo tajās tiks simulēti uzbrukumi NATO, paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis.

“Tā, iespējams, ir lielākā problēma, kas mums ir bijusi – mācības patiešām ir plašas un to caurskatāmība ir tik niecīga. Piesardzīgi sakot, nepatīkami, ir tas, ka tajās simulēs uzbrukumu tā dēvētajām augsta potenciāla valstīm, tas ir, NATO,” Karoblis sacīja intervijā Lietuvas sabiedriskajai televīzijai.

Viņš norādīja, ka mācībās tiks simulēts uzbrukums Polijai un Baltijas valstīm. “Tā nav aizsardzības [situācija], iespējams, ka tā ir simulācija par uzbrukumu NATO, konkrēti, Baltijas valstīm un, iespējams, Polijai. Jā, par to liecina mūsu un sabiedroto izlūkošanas dati,” informēja Lietuvas aizsardzības ministrs. Karoblis norādīja, ka “Zapad” laikā, ir iespējami “lokāli mēģinājumi pārbaudīt mūsu modrību”.

Lietuvas Valsts drošības departamenta un Aizsardzības ministrijas Otrā operatīvo dienestu departamenta ikgadējā draudu novērtējumā aprīlī teikts, ka Krievija ir pastiprinājusi savu militāro klātbūtni savās rietumu teritorijās un Kaļiņingradas apgabalā, tādēļ būtu spējīga 24-48 stundu laikā sarīkot atklātu uzbrukumu Baltijas valstīs.

Izlūkošanas dienesti arī brīdināja par iespējamām provokācijām “Zapad-2017” laikā septembrī.
Baltkrievijas aizsardzības ministrs Andrejs Ravkovs iepriekš paziņoja, ka 14.-20.septembrī Baltkrievijā plānotajās Krievijas un Baltkrievijas militārajās mācībās “Zapad 2017” piedalīsies 13 tūkstoši karavīru. Viņš uzsvēra, ka tās būšot aizsardzības mācības. Lietuvas izlūkošanas dienesti norāda, ka “ir ļoti iespējams, ka reālais mācību dalībnieku skaits būs lielāks, un mācību scenārijs ietver bruņotu konfliktu ar NATO”. Daļa mācību notiks Lietuvas robežas tuvumā, Baltkrievijas teritorijā izvietojot lielu skaitu Krievijas karavīru un kaujas tehnikas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tas lietuviešu ministrs kaut ko jauc, par Moskovijas ulusu pasaulē nav nevienas miermīlīgākas valsts!

Draugiem Facebook Twitter Google+