×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. marts, 2013
Drukāt

Lietuvu saniknojis “Mis PSRS” skaistumkonkurss Lielbritānijā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lietuvu saniknojis “Mis PSRS” skaistumkonkurss Lielbritānijā, un tā pieprasījusi izņemt Lietuvas vārdu no visiem ar šo pasākumu saistītajiem materiāliem.

Skaistumkonkursu rīko privāta kompānija “Julia Boo Parties”, un tā mērķis ir atrast skaistāko Lielbritānijā dzīvojošo sievieti no savulaik komunisma jūgā bijušajām valstīm.

Lietuvas vēstniecība Londonā pārmetusi pasākuma organizētājiem vēstures nepareizu interpretēšanu, norādot, ka Lielbritānija bija to rietumvalstu vidū, kuras “nekad neakceptēja Lietuvas piespiedu inkorporāciju Padomju Savienībā”.

“Aicināt lietuviešu meitenes piedalīties skaistuma konkursā, kas nosaukts Padomju Savienības vārdā, ir anatēma,” norādīja vēstniecība, pieprasot “Mis PSRS” organizatoriem izņemt Lietuvas vārdu no visiem materiāliem, kas saistīti ar šo konkursu, tostarp arī no pasākuma mājaslapas – “http://www.missussr.co.uk”.

“Vēstniecība saprot, ka skaistumkonkurss bija domāts, lai sekmētu kopēju multikulturālisma izpratni, cieņu un atzinību,” bet organizatori devuši “nepiemērotu politisko un vēsturisko kontekstu” šim pasākumam, norādīja vēstniecība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+