×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

LIZDA aicina deputātus “ēnot” pedagogus

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) ikvienam pedagogam, skolēnam un vecākiem vēl iedvesmojošu jauno mācību gadu un aicina Saeimas un pašvaldību deputātus, Izglītības un zinātnes ministrijas darbiniekus no 17.septembra līdz 5.oktobrim uz dienu kļūt par pedagogu “ēnām” un iejusties pedagoga ikdienas darba ritmā.

Kā aģentūru LETA informēja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs, arodbiedrība akciju “Skolas diena” rīko, lai veicinātu sabiedrības izpratni par pedagogu darba ikdienu un rosinātu lēmējvaras lielāku atbalstu pedagogu darba vides pilnveidei.

“Sabiedrībā valda priekšstats, ka skolotājs novada tikai savas mācību stundas un aiziet mājās, bet nezina, kā skolotājs gatavojas mācību stundām, labo darbus, audzina savas klases skolēnus, rīko ekskursijas un organizē pasākumus, raksta un īsteno projektus, rūpējas par sociālā riska ģimeņu bērniem un veic vēl veselu virkni citu aktivitāšu. To var uzzināt un saprast, tikai visu dienu pavadot kopā ar skolotāju,” sacīja LIZDA priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Akcijas laikā lēmējvaras pārstāvjiem ir iespēja kopā izbraukt ar skolēnu autobusu, piedalīties un kopīgi vadīt mācību stundas, aprunāties ar skolotājiem un skolēniem, viņu vecākiem, ieturēt maltīti skolas ēdnīcā, pēcpusdienā līdzdarboties pagarinātās dienas grupās un pulciņu radošajās aktivitātēs, kā arī palīdzēt pedagogiem sagatavoties nākamās dienas mācību procesam.

Arodbiedrība akciju “Skolas diena” pirmo reizi rīkoja pagājušā gada rudenī, kad tajā iesaistījās 328 pašvaldību un Saeimas deputāti, kas uz vairākām stundām kļuva par 1252 pedagogu “ēnām” 291 izglītības iestādē visā Latvijā.

Kā liecina pagājušā gada akcijas rezultāti, deputātu skolas dienām ir sekojuši gan tūlītēji darbi, gan turpmākas apņemšanās nepieļaut pedagogu darba vides pasliktināšanos. Piemēram, Cēsu novada deputāti veicināja dialogu ar Rāmuļu pamatskolas kolektīvu, viešot skaidrību par skolas likteni un turpmākām izglītības iestāžu optimizācijas iecerēm novadā.

Talsu novada deputāti pērn skolas dienā guva apliecinājumu jaunas sporta zāles nepieciešamībai, bet Rēzeknes novada deputāts pēc skolas dienas nodrošināja interneta pieslēgumu visā Dricānu vidusskolas ēkā. Jēkabpils novada deputāti izzināja ne vien pedagogu, bet arī bērnu vēlmes Rubenes pamatskolas mācību procesa kvalitātes uzlabošanai.

Krimuldas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Ozoliņš apņēmās Lēdurgas pamatskolai ik mēnesi no savas algas ziedot 50 latus. Savukārt Saeimas deputāts Andris Bērziņš (ZZS) Dobeles 1.vidusskolā izsludināja konkursu “Radošākais pedagogs”.

Plašāka informācija par akcijas norisi konkrētā datumā, novadā un izglītības iestādē drīzumā tiks ievietota mājaslapā “www.skolasdiena.lv” un tās kalendārā. Līdz tam interesi par dalību un jautājumus var izteikt akcijas nacionālajiem koordinatoriem pa e-pastu “skolasdiena@lizda.lv” vai sava reģiona LIZDA dalīborganizācijai “http://ej.uz/LIZDAdo”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+