×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

LIZDA: sarunas ar valdību par algām nākamgad rit ļoti smagi

Mikisko4

Sarunas ar valdību par skolotāja minimālo algas likmi nākamgad rit ļoti smagi un lēni, trešdien pēc tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem pastāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) līdere Ingrīda Mikiško.

 

Runa ir tikai par nākamā gada algām, un pagaidām malā ir atliktas sarunas, kāda būs atalgojuma sistēma vai kā notiks algu paaugstināšana pedagogiem turpmākajos gados, jo tad “iekritīsim tik dziļās diskusijās, ka tālāk netiksim”, sacīja Mikiško.

“Pašlaik ir domstarpības starp visām pusēm un nekādu vienojošo momentu nevaram atrast, lai visi pašlaik būtu apmierināti. Pietrūkst finansējuma,” teica LIZDA līdere.

Viena no sarunu robežšķirtnēm būs 17.oktobris, kad pirmajā lasījumā Saeimā skatīs nākamā gada budžeta projektu. LIZDA prasības ir 310 latu par pamatlikmi, bet no valdības saņemts piedāvājums par 295 latiem, kas arodbiedrību neapmierina.

“Process noteikti turpināsies vēl visu nākamo nedēļu, liela loma būs Izglītības un zinātnes ministrijai, cik viņi būs gatavi reformām un sistēmas sakārtošanai. Pašlaik darbs iet ļoti lēni un ļoti smagi,” raksturoja Mikiško.

“Ja kompromisa nav, tad nav, bet joprojām mēģinām runāt par šo summu [310 latu par pamatlikmi]. Mēs saņemam piedāvājumu – 295 lati par likmi, kas mūs neapmierina. Lai izkustētos no mirušā punkta, runājam tikai par 2014.gadu, saprotam, ka tālāk pašlaik nevaram runāt, kā tikai par vienu gadu,” uzsvēra LIZDA priekšsēdētāja.

Jau ziņots, ka LIZDA sākusi sarunas ar valdību par jaunu sadarbības memorandu. Iepriekš tika sacīts, ka vienošanās būs par vairākiem gadiem uz priekšu, jo skolotāji vēlējās skaidrību par tālāku nākotni.

LIZDA gadījumā, ja netiks panāktas vienošanās, gatavosies protestiem. Arodbiedrība iepriekš neizslēdza arī streiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+