×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
2. novembris, 2017
Drukāt

LIZDA uzstāj uz diskusiju par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma (8)

Foto - LETA. Ilustratīvs attēlsFoto - LETA. Ilustratīvs attēls

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), analizējot Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) virzītās reformas, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma, uzstāj uz diskusijas nepieciešamību par šo jautājumu.

LIZDA Padomē tika nolemts aicināt IZM izveidot darba grupu vai organizēt sanāksmi, lai izdiskutētu un rastu atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem par plānoto reformu un kopīgi pieņemtu lēmumu par tās tālāku virzību.

LIZDA aicina diskusijā iesaistīt pārstāvjus no IZM, Finanšu ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Veselības ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, LIZDA, vecāku organizācijām, Latvijas Profesionālo psihologu asociācijas un Latvijas Pediatru asociācijas.

Diskusijā LIZDA aicina aktualizēt pētījumus par iepriekšējo reformu pieredzi, kā arī citu valstu pieredzi šajā jautājumā. Tāpat būtu jārunā par mācību saturu un pirmsskolas izglītības vadlīnijām, kā arī pedagogu profesionālās pilnveides un metodiskā atbalsta nodrošināšanu reformas sākšanai. Diskusijā būtu jārunā arī par mācību līdzekļu nodrošinājumu reformas sākšanai, vides piemērotību, infrastruktūru un izglītības iestāžu nodrošinājumu ar tehnoloģijām atbilstoši bērnu vecumposma īpatnībām, bērnu sociāli emocionālās sagatavotības izvērtējumu., sākumskolas izglītības programmu licencēšanu pirmsskolās, higiēnas prasību nodrošināšanu pirmsskolās un skolās atbilstoši bērnu vecumam, pārejas perioda atbilstību reālajai situācijai, kā arī bērnu vecuma robežu noteikšanu, sākot mācības 1.klasē.

LIZDA uzsver, ka pedagogiem patlaban ir daudz neatbildētu jautājumu par šo reformu, tādēļ arodbiedrība uzskata, ka ir nepieciešama visu iesaistīto pušu diskusija pirms lēmuma par atbalstu tālākai reformas virzībai pieņemšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Kāds sakars LIZDAi ar sešgadnieku skolas gaitām ? Cik zināms, šai organizācijai būtu jārūpējas par skolotāju u.c. izglītības darbinieku darba , finansiālo tiesību aizstāvību . Ja kāda vecāku organizācija rosinātu diskusiju, tad saprotams. Nu bet vecākiem jau laikam vienalga.

  2. Eksperimentatori nespēj nomierināties! Katrs ar kaut ko īpašu grib izcelties. Pat uz sešgadīgu bērnu rēķina. Mūsu politiķiem ne par ko taču nav jāatbild.Aizrotēs tikai uz citu nozari!

  3. Atkal kādam doktora disertācija ( kaut kur ministrijas dzīlēs vai līdzīgi) .
    Bija jau eksperiments ar 6 gadīgiem bērniem un izgāzās… Vai atkal disertācija neliek miera – bērni jau nav trusīši – jā dzīvnieku draugi trušus eksperimentam liegs, bet bērnus? Ar tiem drīkst?
    Jā lācis cirkā slido — tas nenozīmē , ka citi lāči mežā slido… Pat lāčiem cirkus dresūra šodien Latvijā liegta, bet bērniem – tos sešgadīgos varēs dresēt? Kur tiesībsargs? Modiniet! Tikai prezidentu netraucējiet – varbūt kādā modes skatē…Kur nu savu mazo pilsoņu intereses…

  4. Nez kādēļ visi aizmirsuši, ka jau pagājušā gadsimta 80. gadu beigās bija eksperiments, kad bērni sāka skolas gaitas no 6 gadu vecuma, un tika deklarēts, ka šā eksperimenta veiksme vai neveiksme tikšot skrupulozi analizēta. Kad šie bērni absolvēja vidusskolu, par eksperimentu vairs neviens nerunāja…

  5. tukša muldēšana un kārtējā darbības imitācija!

  6. Lēmums jau pieņemts. Visi jaunie standarti un programmas ir paredzētas no 6 gadu vecuma.

Draugiem Facebook Twitter Google+