×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

LMA Keramikas nodaļai 90 – sākusies jubilejas izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 8. līdz 29. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā aplūkojama Keramikas katedras 90 gadu jubilejas izstāde, portālam LA.lv pavēstīja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Raita.

Šogad oktobrī LMA Keramikas katedra svin savu 90 gadu jubileju. Keramikas katedras dibināšana norāda uz profesionālās keramikas izglītības sākumu Latvijā, jo līdz tam šādu izglītību šeit nebija iespējams iegūt. 90 gadu jubileja ir brīdis, kad apstāties un pārlūkot, kas izdarīts pēdējos gados un kurp dodas keramikas māksla Latvijā.

Jubilejas izstādē piedalās 37 studenti un pieci pasniedzēji ar saviem pēdējo gadu darbiem. Studenti izstādē rāda savus mācību uzdevumu ietvaros tapušos darbus, liekot uzsvaru uz Mākslas akadēmiju kā jauno profesionāļu pilnveidošanās vietu. Darbi izstrādāti visdažādākajās keramikas tehnikās un sniedz ieskatu keramikas nozares daudzpusībā un katra jaunā mākslinieka iztēles iespējās. Savukārt pasniedzēji, pazīstami mākslinieki, izstādē eksponē darbus, kuri pauž katram raksturīgo skatījumu uz keramikas mākslu šodien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+