×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

LNOB valde no jaunās valdības sagaida Nacionālās operas ēkas pabeigšanu

Foto: LETAFoto: LETA

No jaunās valdības tiek sagaidīta efektīva un konkrēta rīcība, lai nekavējoties tiktu īstenota Latvijas Nacionālās operas ēkas trešās kārtas projektēšana un būvniecība, aģentūrai BNS pauda “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) valdes pārstāve Irbe Treile.

Viņa norādīja, ka LNOB valde ir neizpratnē un dziļi sarūgtināta par to, ka šie darbi nav iekļauti jaunās valdības deklarācijā.

Pēc Treiles teiktā, valdības rīcība nepieciešama nekavējoties, lai nodrošinātu mākslinieciskā procesa attīstību un motivētu jaunos talantus apgūt operai un baletam nepieciešamās profesijas, kā arī palikt strādāt Latvijā.

Latvijas Nacionālā opera, kuras trupa Latvijas simtgades laikā atzīmēs arī savu simtgadi, ir Latvijas nozīmīgākā kultūras iestāde gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī. Tajā pašā laikā LNOB ir vienīgā teātra un mūzikas institūcija, kuras funkcijas un uzdevumus nosaka īpašs likums, kā arī ir vienīgā kapitālsabiedrība, kuras kapitāldaļu turētājs ir nozares ministrs.

“Šeit savu starptautisko karjeru sākuši tādi mākslinieki kā Aleksandrs Antoņeko, Elīna Garanča, Inga Kalna, Maija Kovaļevska, Andris Nelsons, Kristīne Opolais, Marina Rebeka, Egils Siliņš un citi. LNOB nodrošina darbu visplašākā spektra mākslinieciskajam personālam. Nacionālās operas darbības mērķis ir nacionālā kultūras mantojuma saglabāšana operas un baleta žanrā, latviešu nacionālās operas, baleta un mūzikas kultūras nostiprināšana un attīstīšana, aktualizēšana un popularizēšana Latvijā un ārvalstīs, kā arī pasaules operas, baleta un mūzikas kultūras sasniegumu pieejamības nodrošināšana Latvijā,” tā Treile.

2008. gada krīzes laikā tika apturēta Nacionālās operas ēkas trešās kārtas projektēšana, kuras uzdevums bija atrisināt samilzušās tehniskās problēmas. Līdz šim brīdim visas valdības, sistemātiski aizbildinoties ar naudas trūkumu, ir izvairījušās no problēmas tālāka risinājuma. “Tagad redzams, ka arī jaunajā valdības deklarācijā tam nav atradusies vieta. Ja tuvāko gadu laikā šī situācija nemainīsies, tad Rīgas un visas Latvijas centrā esošais kultūras un vēstures piemineklis kļūs arvien mazāk piemērots mūsdienīgu Eiropas un pasaules līmeņa izrāžu tapšanai un tiks pakļauts lēnai tehniskai degradācijai,” pauda LNOB pārstāve.

Jau ziņots, ka jauno, Māra Kučinska veidoto valdību plānots apstiprināt Saeimā 11. februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+