Sports
Citi sporta veidi

LOK Ētikas komisija neierosina lietu pret regbija federācijas prezidentu0


Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks (no kreisās) un U-18 izlases regbists Reinis Salenieks.
Latvijas Regbija federācijas prezidents Aivars Pilenieks (no kreisās) un U-18 izlases regbists Reinis Salenieks.
Foto: Facebook/RK Jūrmala

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ētikas komisija nav ierosinājusi lietu pret Latvijas Regbija federācijas (LRF) prezidentu Aivaru Pilenieku, kurš tika vainots nepilngadīga spēlētāja fiziskā iespaidošanā.

Septembrī portāls “delfi.lv” ziņoja, ka Pilenieks Eiropas U-18 čempionāta regbijā-7 laikā esot iesitis Latvijas izlases spēlētājam Reinim Saleniekam ar dūri pa zodu. Notikušais izvērtās par skandālu, bet izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) aicināja federāciju izvērtēt Pilenieka atbilstību amatam, kā arī LOK aicināja šo gadījumu izvērtēt savai Ētikas komisijai.

Otrdien LOK Ētikas komisija sēdē piedalījās gan Pilenieks, gan Salenieks, kuri mutiski apliecināja, ka medijos atspoguļotais konflikts starp abām pusēm nav noticis un pretenziju vienam pret otru nav. Saņemot šādu informāciju, LOK Ētikas komisija vienbalsīgi lēma, ka nav pamata ierosināt lietu par incidentu.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Pilenieks un Salenieks ir salīguši mieru un viens otram paspieduši rokas.

LOK Ētikas komisijā strādā Raimonds Rublovskis (komisijas priekšsēdētājs), Jānis Karavaičiks, Ingrīda Amantova, Andris Kalniņš un Gunta Baško.

Saistītie raksti
LA.lv