×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Londonas mērs musulmanis aizliedz seksīgas reklāmas (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Londonas mērs Sadiks Hans ar sievu Sadiju pēc amata zvēresta došanas ceremonijas Sautvorkas katedrālē.

Jaunais Lielbritānijas galvaspilsētas Londonas mērs musulmanis Sadiks Hans ir paziņojis, ka pilsētas autobusos un metro tiks aizliegtas seksīgas reklāmas, kuras, viņaprāt, liek sievietēm kaunēties par savu ķermeni, vēsta ASV ziņu aģentūra UPI.

Mērs pavēstīja, ka Londonas autobusos un metro stacijās netiks pieļautas reklāmas, kuras spiež cilvēkus pielāgoties “nereālistiskai vai neveselīgai ķermeņa formai”.

“Es kā divu pusaudža vecuma meiteņu tēvs esmu ļoti nobažījies par šāda veida reklāmām, kuras var pazemot cilvēkus, sevišķi sievietes, un likt kaunēties par savu ķermeni. Ir pēdējais laiks to izbeigt,” Hans paziņoja britu laikrakstam “Evening Standard”.

Vienā no pārtikas piedevu ražotāja “Protein World” reklāmām bija redzama sieviete bikini un teksts “Vai jūsu pludmales ķermenis ir gatavs?”. Kad šī reklāma pērn aprīlī parādījās Londonas metro stacijās, tā tika apgānīta.

“Protein World” paziņoja, ka reklāmā redzamajai modelei ir “veselīga figūra” un ka reklāma nenorāda, ka katrai sievietei vajadzētu izskatīties kā šai modelei.

Londonas sabiedriskā transporta aģentūra “Transport for London” paziņoja, ka nepieļaus reklāmas, kas “pamatoti var tikt uzskatītas par tādām, kuras rada spiedienu pielāgoties nereālistiskai vai neveselīgai ķermeņa formai, vai var radīt problēmas ar pārliecību par savu ķermeni, sevišķi jauniešu vidū”.

Atšķirībā no reklāmām citās vidēs sabiedriskā transporta pasažieri “nevar vienkārši izslēgt vai pāršķirt lapu, ja reklāma viņus aizskar vai apbēdina”, laikrakstam “Evening Standard” sacīja aģentūras komerciālās attīstības direktors Greiems Kreigs.

Hans, kurš ir pakistāniešu izcelsmes autobusa vadītāja dēls, maijā tika ievēlēts par Londonas mēru un nomainīja šajā amatā Borisu Džonsonu, kurš bijis mērs divus termiņus.

Hans ir pirmais musulmanis, kurš kļuvis par Londonas mēru. Daži Hana kritizētāji uzskata, ka viņš vēršas pret seksīgiem sieviešu attēliem savas ticības dēļ, bet Hana birojs ir atteicies komentēt šo viedokli.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Jā,un vel parandžu un burka trūkst ne tikait reklāmā bet arī TV…piemēram BBC-Londonstāna.

 2. ripu ripu iesākās Atbildēt

  Tās ir Rietumeiropā un Ziemeļamērikā dominējošās Humānisma reliģijas sekas.

 3. nākamais solis būs aizliegts sievietēm staigāt pēc Eiropas modes, jo sieviete tikai burkā nekaunas no sava ķermeņa!

 4. Lodonā 100 000 rašu elites.

 5. Nosaukums ir pārspīlēts. Kāda starpība vai mērs, kurš tādas reklāmas ir musulmanis vai ne. Viņš ir par to, lai reklāmās nebūtu attēlotas nedabīgas, it kā veselīgi slaidas sievietes. Tas ir saprātīgi. Nebūtu jāliek uzsvars uz to,ka viņš ir musulmanis. 😀

  • Lieta ir tāda, ka turpat visi musulmaņi balsos par savējo, tāpat kā turpat visi krievi Latvijā balsos par savējiem (“Saskaņu”); tikai latvieši sadalās simt partijās. Ar to ir jārēķinās.

 6. Bet visām vainām tie sliktie ir austrumeiropieši. Xit xit xit!!!

 7. Vienkārši bardaks! Londona pārvērtīsies par kalifātu! un kas bija tie idioti, kas par viņu balsoja?

Draugiem Facebook Twitter Google+