×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. oktobris, 2012
Drukāt

Londonas muzeja apmeklētājs sabojā Rotko gleznu

Londonas Teita Modernās mākslas muzejā kāds apmeklētājs ar grafiti uzrakstu abojājis Daugavpilī dzimušā amerikāņu mākslinieka Marka Rotko gleznu, un šo incidentu izmeklē policija.

Incidents notika svētdienas pēcpusdienā, kad muzeja apmeklētājs sabojāja vienu no Rotko “Seagram Murals” sērijas darbiem, ar melnu tinti uzrakstot tekstu uz Rotko 1958. gadā radītās gleznas “Black on Maroon” (“Melns uz sarkanbrūnā”), un pēc tam ātri aizgāja. Vainīgais izrādījās krievu mākslinieks Vladimirs Umaņecs, kurš uz gleznas melnā laukuma labajā apakšējā stūrī atstāja grafiti tekstu “tag” tehnikā ” Vladimir Umanets, a potential piece of yellowism” (“Vladimirs Umaņecs, potenciāls jelovisma darbs”). Viņš laikrakstam “Guardian” sacīja, ka šādi esot uzlabojis Rotko gleznu. Internetā publicētā manifestā jelovisms ir raksturots kā mākslinieciska kustība, kuru vada Vladimirs Umaņecs un Marcins Lodiga.

Rotko piecdesmitajos gados pēc pasūtījuma uzgleznoja “Seagram Murals” jaunajam Ņujorkas restorānam “Four Seasons”. Daži no šīs sērijas darbiem vēlāk tika uzdāvināti Teita Modernās mākslas muzejam. Marks Rotko ir dzimis 1903. gadā Daugavpilī (toreizējā Dvinskā) un miris 1970. gadā Ņujorkā. Viņš ir pazīstams kā abstraktā ekspresionisma un krāsu lauku gleznošanas aizsācējs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+