Sports
Citi sporta veidi

Londonas olimpiādes sensācija lietuviete Meilutīte 22 gadu vecumā beidz karjeru0


Londonas olimpikā čempione Rūta Meilutīte pēc vairākiem skandāliem tikai 22 gadu vecumā beigusi sportistes karjeru.
Londonas olimpikā čempione Rūta Meilutīte pēc vairākiem skandāliem tikai 22 gadu vecumā beigusi sportistes karjeru.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Lietuvas peldēšanas zvaigzne Rūta Meilutīte nolēmusi likt punktu sportistes karjerai, ziņo Lietuvas Peldēšanas federācija.

“Pateicoties peldēšanai, izdzīvoju tādu dzīvi, par kādu nekad nebiju iedomājusies. Man bija iespēja redzēt pasauli, kā arī iepazīties un strādāt ar lieliskiem cilvēkiem,” pauda Meilutīte. “Tā bija īpaša pieredze, ko tagad kopā ar savām prasmēm vēlos izmantot ārpus peldbaseina. Esmu gatava sākt jaunu fāzi savā dzīvē.”

22 gadus vecās Meilutītes paziņojums nāk vien pāris nedēļas pēc tam, kad parādījās informācija, ka viņai dopinga pārbaužu izlaišanas dēļ draud diskvalifikācija.

Nu jau bijusī sportiste uzsvēra, ka lēmumu par karjeras beigām apsvērusi jau ilgu laiku, bet nu viņa vēlas atgriezties universitātes solā.

“Līdz šim es sevi esmu ziedojusi peldēšanai. Jau kopš tīņa vecuma es dzīvoju šajā sportā. Noslogotā grafika dēļ es atliku studijas, pie kurām tagad vēlos atgriezties. Gribu piedzīvot vienkāršas lietas un labāk saprasts sevi un pasauli,” norādīja Meilutīte.

Saistītie raksti

Meilutīte 2012.gadā 15 gadu vecumā triumfēja Londonas olimpisko spēļu sacensībās 100 metros brasā. Viņai ir četras zelta medaļas pasaules čempionātos un septiņas – kontinenta meistarsacīkstēs.

Tiesa, Meilutīte pēdējā gada laikā trīs reizes nav bijusi norādītajā vietā brīžos, kad viņu vēlējušies apmeklēt dopinga pārbaužu veicēji. Lietuvas peldētāja šajā laikā lielākoties uzturējusies Losandželosā, tāpēc viņai draud viena vai divu gadu diskvalifikācija

LA.lv