Uncategorized

LOSP aicina parakstīties par iniciatīvu – “Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem” 8

Foto-LETA

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) portālā “manabalss.lv” ir izveidojusi iniciatīvu “Latvijas zeme Latvijas pilsoņiem”, par ko aicināts parakstīties ikviens, kam nav vienaldzīga lauksaimniecības un meža zemes saglabāšana Latvijas pilsoņu īpašumā, portālu “LA.lv” informēja LOSP.

“Latvijas zeme ir vērtība, kuru, acīmredzot, nebijām novērtējuši, jo pēdējo gadu laikā liela daļa zemes ir nonākusi ārvalstu pilsoņu īpašumā. Iniciatīva tika izveidota ar mērķi, lai Latvijas zemnieki netiktu nostādīti sliktākās pozīcijās kā ārzemju [lauksaimnieki]. Piemēram, mums ir grūti konkurēt ar cenu un kredītresursu piesaistīšanu, salīdzinot ar lielām dāņu, vāciešu un citu veco ES valstu zemniekiem piederošām saimniecībām (..),” paziņojumā norāda LOSP.

Organizācijas valdes priekšsēdētāja vietnieks Eiropas Savienības (ES) jautājumos Armands Krauze (ZZS) atzīmē, ka Saeimas deputāti nevar pieņemt likumu, kas aizliegtu pārdot lauksaimniecības un meža zemi ārzemniekiem, jo tas būtu pretrunā ar Latvijas iestāšanās līgumu ES.

“Vienīgais risinājums ir tautas nobalsošana, kurā Latvijas pilsoņu vairākums atbalstītu aizliegumu ārzemniekiem iegādāties lauksaimniecības un meža zemi. ES ir demokrātisks “veidojums” un pilsoņu izteiktās vēlmēs ieklausās un arī ņem vērā. Tā var nerēķināties ar Latvijas politiķu iegribām, bet nevar nerēķināties ar Latvijas tautas vēlmi. Jau pašlaik ir noteikts, ka viens miljons ES iedzīvotāji no septiņām dalībvalstīm var rosināt iniciatīvas par jebkuru jomu, kas attiecas uz Eiropas Komisijas kompetenci,” skaidro Krauze.

Saistītie raksti

Par iniciatīvu var balsot šeit. Līdz otrdienas, 7.janvāra, rītam par iniciatīvu bija parakstījušies nedaudz mazāk kā 900 cilvēku.

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas, pārstāvot vairāk nekā 12 345 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā.

LA.lv