×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Loteriju uzvarētāji iegādājas burbuļvannu un turpina strādāt

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Katrs piektais loterijas uzvarētājs Lielbritānijā turpina strādāt, savukārt trešā daļa laimētāju iegādājas burbuļvannu, liecina jauna aptauja. Tika aptaujāti 3000 cilvēki, kurus laimesti bija padarījuši par miljonāriem. Atklājās, ka tikai 59% laimīgo pēc laimesta loterijā bija pametuši savu darba vietu, savukārt 19% turpināja strādāt.

Turklāt gandrīz katrs trešais pēc vērienīga laimesta iegūšanas loterijā veica brīvprātīgo darbu.

Visvairāk laimējušo britu dodas ceļojumā uz ASV, turklāt tie īpaši iecienījuši “Audi” markas automašīnas.

1994.gadā dibinātā Nacionālā loterija veica aptauju, lai nosvinētu 3000.cilvēku, ko laimests padarījis par miljonāru. Turklāt noskaidrots, ka, uzvarētājiem daloties ar ģimenes locekļiem un draugiem, Lielbritānijā par miljonāriem kļuvuši vēl aptuveni 3780 cilvēki.

Uzvarētāju pirmais pirkums parasti ir jauna māja. Aprēķināts, ka laimētāji kopā iegādājušies 7958 mājas, kā arī 17 190 automašīnas.

Taču tie arī dibinājuši vai atbalstījuši 900 Lielbritānijā bāzētus uzņēmumus, kas kopā radījuši 3195 jaunas darba vietas.

Lielākā daļa laimestu palikuši Lielbritānijā, jo tikai divi procenti laimētās naudas iztērēta ārvalstīs.

Loteriju uzvarētāju tēriņi devuši Lielbritānijas ekonomikai gandrīz 750 miljonu mārciņu (647 miljonu latu) pienesumu, savukārt nodokļos samaksāti vairāk nekā 500 miljoni mārciņu (430 miljoni latu).

“Uzvaras efekts iesniedzas daudz tālāk un plašāk, nekā mēs bijām domājuši,” teica prognožu kompānijas “Oxford Economics” analītiķis Endijs Logans. “Tas ne tikai maina uzvarētāju draugu un ģimenes dzīvi, bet katra uzvara arī ietekmē Lielbritānijas ekonomiku, īpaši, ja tik daudz naudas tiek tērēts tajā.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+