×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

LU apbalvo labākos

Foto - Toms Grīnbergs/LUFoto - Toms Grīnbergs/LU

Pagājušajā nedēļā Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā tika apbalvoti LU izcilākie zinātnieki un darbinieki, kā arī skolotāji un skolu direktori.

Viņiem tika pasniegtas LU Gada balvas, ko piešķir reizi akadēmiskajā gadā. LU balva par sasniegumiem zinātnē šogad piešķirta septiņiem zinātniekiem. Balva par zinātniskās skolas izveidošanu piešķirta emeritētajam profesoram Elmāram Grēnam un emeritētajam profesoram Viktoram Ivbulim. Balvu par oriģināliem pētījuma rezultātiem saņēma Fizikas un matemātikas fakultātes profesors Ruvins Ferbers un Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes profesore Zaiga Krišjāne. Savukārt par izcila promocijas darba aizstāvēšanu demogrāfijas nozarē “Starptautiskās migrācijas procesi un to pārvaldība Latvijā pēc pievienošanās ES” apbalvots Ivars Indāns. Balvu par akadēmisko pēctecību saņēma tēvs un dēls – Valdis Kaļķis, Ķīmijas fakultātes profesors, un Henrijs Kaļķis, Ekonomikas un vadības fakultātes docents.

LU Skolotāju balvu un rektora atzinības rakstu šogad saņēma Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas fizikas skolotājs Jevgenijs Proskurins un Jelgavas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Ruta Rulle. Savukārt Skolas direktora balva piešķirta Siguldas Valsts ģimnāzijas direktoram Vilnim Trupavniekam. Šīs balvas piešķir, lai izceltu un atbalstītu tos Latvijas skolu skolotājus un direktorus, kas devuši ievērojamu ieguldījumu skolēnu sagatavošanā studijām LU.

Turpināta arī pērn LU aizsāktā tradīcija piešķirt balvu zinātnes komunikācijā. LU balvas “Mēneša pētnieks” ieguvējs šogad ir kardiologs, LU Medicīnas fakultātes profesors Andrejs Ērglis. Savukārt balva “Pētījums” piešķirta pētījumam par kvantu datoriem, jo savu zinātnisko darbu LU portālā publicētā rakstā izcili skaidrojis projekta vadītājs profesors Andris Ambainis un vadošais pētnieks asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs. Raksta autors ir Humanitāro zinātņu fakultātes students Ivars Šteinbergs.

Abu balvu mērķis ir popularizēt zinātnisko darbību un pētniekus LU, kā arī skaidrot sava pētnieciskā darba nozīmību plašākai sabiedrībai.

“Atskatoties, kāds bija pagājušais gads, manās sajūtās tas bija saspringts un brīžiem diezgan nervozs, ko radīja daudzi faktori ‒ gan studiju virzienu akreditācija, gan arī tas, ka 2013. gadā izšķirošā fāzē iegāja vairāki gan LU, gan visām Latvijas augstskolām svarīgi procesi. Par rezultātiem formāli varam būt priecīgi, jo visas LU pro-grammas faktiski bez izņēmuma ir akreditētas uz nākamajiem sešiem gadiem,” sanāksmes sākumā teica LU rektors Mārcis Auziņš. Viņš uzsvēra, ka kopumā 2013. LU bijis ļoti veiksmīgs gads ‒ arī tāpēc, ka LU pirmo reizi iekļuvusi “QS Top Universities” reitingā.

LU rektors sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu un mecenātiem par aktuālu vajadzību ieraudzīšanu un projektu īstenošanu 2009.–2013. gadā šogad piešķīra arī deviņas pateicības LU darbiniekiem, tostarp LU Datorikas fakultātes dekānam profesoram Jurim Borzovam, LU Humanitāro zinātņu fakultātes docentei Aivitai Putniņai, LU Vēstures un filozofijas fakultātes asociētajam profesoram Ērikam Jēkabsonam, LU Fizikas un matemātikas fakultātes Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centra vadītājai Dacei Namsonei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+