×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Lūgs izskaidrot Štokenberga iecelšanu PV valdē

stokenbergs01081

Reformu partija (RP) ir neapmierināta ar to, kā “Pasažieru vilciena” (PV) valdē iecelts “Vienotības” pārstāvis Aigars Štokenbergs, un nākampirmdien aicinās koalīcijas partnerus izskaidrot šo jautājumu.

“Šis gājiens noteikti nav tiesiskuma virzienā tādā izpratnē, ka sabiedrība atkal kārtējo reizi ir lielās šaubās, vai viss notiek godīgu mērķu vārdā,” trešdien LNT raidījumā “900 sekundes” pavēstīja RP līderis Valdis Zatlers.

“”Pasažieru vilciena” valde ir kaut kas tāds, kas ir no veciem laikiem. Pēkšņs, pat savā partijā neizdiskutēts, nevienam nezināms lēmums brīdī, kad ir zināmas aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā ar šo lielo “Pasažieru vilciena” projektu, – tas nāk kā mantojums no vecās valdības,” viņš klāstīja.

“Acīmredzot mūsu normatīvajos aktos ir kāds robs, kas ļauj tā rīkoties – ministrs var vienpersoniski visu izlemt. Es ceru, ka valdība par to lems, kā tas tā pēkšņi varēja notikt un kāds ir pamatojums,” teica Zatlers. Viņš gan aicināja neskriet vilcienam pa priekšu un sagaidīt, kādu projektu valsts uzņēmumu pārvaldei rudenī piedāvās Ekonomikas ministrija.

Arī TB/LNNK priekšsēdētājs Roberts Zīle aģentūrai BNS uzsvēra, ka politiskajiem spēkiem, kas uzņēmušies atbildību par Satiksmes ministriju, ir jāizskaidro koalīcijai un sabiedrībai, kā tika izvēlēta jaunā PV valde. “Pirmām kārtām “Vienotībai” un galu galā arī bezpartejiskajam ministram [Aivim Ronim], kurš tomēr pilda politisku amatu, ir jāpaskaidro gan sabiedrībai, gan koalīcijai, kā īstenībā tika izvēlēta PV jaunā valde,” pastāstīja Zīle.

Viņš arī atzina, ka saistībā ar jauniecelto PV valdes locekli Anriju Brencēnu, kas pašlaik strādā par Rīgas domes attīstības departamenta biroja vadītāju, jaunās PV valdes veidotājiem ir jāpaskaidro, vai, iesaistot Rīgas domes amatpersonu un tieši par pilsētas attīstību atbildīgu amatpersonu, viņus nav vadījuši politiskās sadarbības meklējumi.

“Veidojot tiesiskuma koalīciju, atbildība sabiedrības priekšā ir daudzkārt augstāka, jo vilšanās par šādiem nesaprotamiem, bet acīmredzami iepriekš sagatavotiem PV valdes izvēles lēmumiem ir Latvijas demokrātijai bīstama un negatīvas sekas izraisoša,” norādīja Zīle.

Jau vēstīts, ka ar jauno vilcienu iepirkumu saistītās psiholoģiskās spriedzes dēļ no PV valdes priekšsēdētāja amata 18.maijā atkāpās Nils Freivalds, bet 21.maijā atlūgumu iesniedza arī pārējie trīs līdzšinējie PV valdes locekļi – Mārtiņš Jirgens, Edmunds Kancēvičs un Jānis Pētersons.

PV valdē iecelts Anrijs Brencēns, Silvija Dreimane un Aigars Štokenbergs, bet par PV valdes priekšsēdētāju iecelts Artis Birkmanis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+